Kézilabda

2006.06.30. 02:29

Európa-bajnok kézilabdázók

Győrben, valamint az ahhoz közeli Győrújbaráton rendezték meg a szenior korcsoportos férfi és női kézilabdázók harmadik Masters Európa-bajnokságát. Wo ...

Mórocz Zsolt

Győrben, valamint az ahhoz közeli Győrújbaráton rendezték meg a szenior korcsoportos férfi és női kézilabdázók harmadik Masters Európa-bajnokságát. Worldhand- ball.com-Hungary néven indult a 35 évnél idősebbek kategóriájában a magyar válogatott, melynek tagjai voltak Avar György, Éles József, Gerháth Zoltán, Gulyás István, Grundmann Béla, Horváth Attila, Kertész Balázs, Rosta Miklós, Pásztor István, Perger Zsolt, Szotyori Ist- ván, Török Lajos, Zsigmond György. Az edzői teendőket Csoknyai István, az MKB Veszprém KC trénere látta el, az ő munkáját Szabó Kálmán pályaedző, Remport Csaba gyúró és Polyák Sándor csapatvezető segítette. Az együttes több tagja még mindig aktívan kézilabdázik, így nem volt meglepő, hogy a kiváló játékerőt képviselő csapat sorra aratta sikereit. Az el- ső mérkőzésen az osztrák UHLZP Austria gárdáját verte 199-re a Worldhandball.com-Hungary, majd 255-re az észt Mesikapp, 1810-re a lengyel Silesia, 2413-ra a dán KIF Copenhagen (ebben játszott Erik Veje Rasmussen), aztán a döntőben 2119-re a másik dán csapatot, a KIF Koldingot. A többi korcsoportban is jól szerepeltek a magyarok. A 45 évnél idősebb férfiak mezőnyében második lett a Budapest Old Boys (legjobbjai Kovács Mihály, Szabó István, Kenyeres József, Iváncsik Mihály, Buday Ferenc), a nők mindkét kategóriájában hazai győzelem született, a Silver Star (Pádár Ildikó, Kökény Beatrix, Szarka Éva) lett az Európa-bajnok a 33, a Lesz Vigasz (Bonyhádi Klára, Turkaya Katalin) a 43 korcsoportban. Jövőre a dán fővárosban, Koppenhágában rendezik meg a szenior korú kézilabdázók negyedik Masters Európa-bajnokságát, melyre szeretne kiutazni Csoknyai István csapata. Ehhez még tá- mogatót kell találniuk, s a költségek csökkentése érdekében hamarosan elárvereznek Veszprémben a kontinensbajnokok által dedikált mezt és nadrágot. Négy kategóriában