Kézilabda

2006.10.26. 02:26

Hibátlan kézilabdaforduló a férfiaknál

Megyei körkép (viri) - A férfi kézilabda NB II-ben hat forduló után tovább-ra is őrzi vezető pozícióját a Várpalotai DSE Unio.

Az ellenfél legjobb dobói: Pars 11, Veszprémi 5 és Bálint 4.

SZESE Győr-VBSK19:32 (9:16)Győr, 100 néző. V.: Radnai N, Radnai R. Várpalotai Bányász SK: Györke - Keller 4, Molnár 9, id. Haszonics 3, Szabó 6, Varga 2, Szöllősi 3. Csere: Stickl 2, Méreg 1, ifj. Haszonics 1, Weiwara 1, Lassú, Gáspárik. Edző: Szoboszlai István.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.

A Bányász olykor akadozó támadójátékkal, de jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel nagy előnnyel nyert.

Jók: Szabó, id. Haszonics, Györke, Molnár.

KK Ajka-Szentgotthárd39:25 (18:13)Ajka, 200 néző. V.: Markhard, Rákóczi. KK Ajka: Bita - Veitler 3, Czinczás 6, Soha 7, Németh 6, Szabó 5, Kovács 3. Csere: Bakos B. (kapus), Bakos Zs., Pavelka 6 (2), Takács N. 2, Tóth 1, Heitinger, Menyhárt. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6.

Magabiztos győzelmet aratott a Le Belier, ezzel feledtette a múlt hétvégi fiaskót. Nehezen lendültek bele a játékba az ajkaiak, de a szünetre már biztos előnyt szereztek. A folytatásban az Ajka nagyobb iramra váltott és parádés gólokkal szórakoztatta a nézősereget.

Jók: Czinczás, Soha, Németh, Pavelka. Az ellenfél legjobb dobói: Ernst P. 6, Torma 5.

DSE Unio-Komárom29:25 (14:16)Várpalota, 400 néző. V.: Salamon, Szakatics. Várpalotai DSE Unio: Sárközy - Bozsoki 2, Druskóczy 6, Hogyikov 5, Göbölös 4, Simon F. 3, Kónya 4. Csere: Valkó (kapus), Deák 2/2, Szabad 2, Gáspár 1, Simon A., Molnár, Kobole. Edző: Forgács Ferenc.

Kiállítások: 10, ill. 20 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2.

Az első félidőben az Unio fiatal együttesének gyenge védekezése mellett a támadójáték is akadozott. A második játékrészben a feljavult védelem és a szépszámú közönség fergeteges buzdítása meghozta a sikert.

Jók: Valkó, Hogyikov, Druskóczy, Kónya, Göbölös. Az ellenfél legjobb dobói: Márton 9, Vekker 7 (2), Juhász 4.