Kézilabda

2007.11.14. 03:29

Az Ajka tovább robog

Megyei körkép (kd) - A nyolcadik forduló mér- kőzéseivel folytatódott az NB II-es kézilabda-bajnokság.

Kis Dezső

Le Belier-Veszprém II43:21 (23:10)Ajka, 300 néző. V.: Balaskó, Jüngling. Le Belier: Máj - Tóth 3, Harta 2, Koncz 5, Ferencsik 4, Tömör 5, Kovács Zs. 5 (1). Csere: Szabó P., Kovács D. (kapusok), Czinczás 4 (1), Németh 3 (1), Zsirai 3, Pavelka 8, Bakos Zs. 1 (1). Edző: Poór Tamás. MKB Veszprém: Andorka - John 2, Sápi 2, Tóth, Bajnóczi 2, Kovács, Vujkovics 2. Csere: Komendánt (kapus), Halász 2, Ig- nácz 2, Csoknyai Á. 2, Czigó, Bárdos 4, Joó 1. Edző: Kaló Sándor.

Hetesek: 7/4, ill. 1/0.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Az NB II-es megyei férfi-rangadón már az első félidő középe táján (15:5) eldőlt a mérkőzés sorsa. A vendégek lelkesen küzdöttek, de nem tudták megállítani a jó formában szereplő hazaiakat. Jók: az egész helyi gárda, ill. Bárdos, Komendánt, Bajnóczi.

V. Bányász-Celldömölk25:24 (13:13)Várpalota, 200 néző. V.: Horváth, dr. Vattáv. Bányász: Nyári - Stcikl 4, Varga 4, Mazák 3, id. Haszonics 5 (3), Molnár 4, Méreg 4. Csere: Kosánszki (kapus), Simon, Lassú, Soha 1, Szöllősi, ifj. Haszonics, Andó. Edző: Székely Béla.

Hetesek: 3/3, ill. 1/1.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Magas színvonalú, jó kézilabdát láthatott a közönség, és a végjátékban a kevesebbet hibázó Bányász megérdemelten nyert. Jók: id. Haszonics, Méreg, Stickl. Az ellenfél legjobb dobói: Lendvai, Pozsonyi, Erős 4-4.

SzESE-Tapolca 26:29 (16:19)Győr, 50 néző. V.: Budai, Erdélyi. Tapolca: Szőts - Bálint 4(2), Harnóczi 5, Béres 6, Kretz 6, Várhelyi 6, Illés Cs. Csere: Tölli (kapus), Bíró 2, Hoffer, Szente, Dobos, Hegyi. Edző: Németh László.Hetesek: 1/0, ill. 2/2.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

A vendég Tapolca minden tekintetben felülmúlta a há- zigazdákat. Korrekt játékvezetés mellett, végig vezetve, magabiztosan szerezte meg első idegenbeli győzelmét a TVSE. Jók: az egész Tapolca VSE. A SZESE legjobb dobói: Németh 10, Bedecs 5.ASE-VKLSE Győr 20:27 (11:13)Alsóörs, 70 néző. V: Burai, Tasnádi. ASE: Bognárné - Jakab 3, Kocsis 1, Papp 4(1), Sörös 4(1), Szloboda, Velky 7(3). Csere: Hamberger, (kapus), Bognár Á. , Bognár K. 1, Ferenczy, Gorecka, Szabó. Edző: Ferenczy Gábor.Hetesek: 9/5, ill. 4/4.

Kiállítások: 0, ill. 6 perc. A női mérkőzésen a hazai- aknak sajnos nem ment a játék. Jó: Velky. A vendégek legjobb dobója: Horváth 10.