Kézilabda

2009.05.26. 02:28

Győzelmes búcsúzás

Megyei körkép - Győzelemmel búcsúzott az NB I/B-től a Veszprém Beton KC női kézilabda-együttese. A férfiaknál az Ajka is nyert, míg a Bakonyerdő kikapott és így továbbra is fenyegeti a kiesés réme.

Vp. Beton KC-Siófok 28:23 (16:11)

Veszprém, 600 néző. V.: Arnold, Temesi.

Veszprém Beton KC: Lengyel - Bognár 5, Weigel 9 (5), Koszorús 1, dr. Karsai 4, Szabadfi 4, Horváth V. 1. Csere: Fekete (kapus), Smidéliusz 1, Földes 2 (2). Edző: Gyurka János.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hetesek: 10/8, ill. 10/8.

Kellett egy kis idő ahhoz, hogy az NB I/B nyugati csoportjának zárófordulójában levetkőzze kezdeti idegességét a Beton, ám végül Lengyel védéseivel és Weigel góljaival néhány perc múlva magához ragadta a kezdeményezést. Az átlövő negyedik góljával már 8:3-ra vezetett a Veszprém, s ez a különbség a félidő végéig meg is maradt.

Fordulás után sok hiba tarkította a találkozót, Gyurka mester többször is leteremtette tanítványait, akik 19:15-re felengedték a siófokiakat. Szerencsére a folytatásban feljavult a Veszprém védekezése, így állandósult a négy-öt gólos különbség, és 28:23-ra meg is nyerték a találkozót.

Jók: Lengyel, Bognár, Weigel, dr. Karsai, Szabadfi.

Az ellenfél legjobb dobói: Gabnai 10 (4), Bloj 4 (3).

A 22. forduló eredményei: Érd-Szentendre 35:27, Nagyatád-Szekszárd 32:31, Győri ETO KC II.-Kozármisleny 42:23, Marcali- Szombathely 31:28.

Le Belier-PLER KC II. 29:25 (16:13)

Ajka, 250 néző. V.: Salamon, Szakatits.

Le Belier KK Ajka: Kovács S. - Farkas 6, Tömör 1, Bajnóczi 4, Erőss 1, Putics 5, Kovács Zs. 6 (4). Csere: Kovács D. (kapus), Takács, Pavelka 6, Tóth, Menyhárt. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

A férfi kézilabda NB I/B-ben a hazaiak számára kezdődött jobban a találkozó (7:4), a vendégek támadásaiba sok hiba csúszott, így a félidő derekára már öt góllal vezetett a Le Belier (10:5). Ezután a PLER fiataljai rendezték a soraikat, zsinórban három gólt dobva felzárkóztak, és ismét szoros lett a találkozó.

Szünet után nem változott a játék képe, jobbára az Ajka akarata érvényesült (21:17), de nem adta fel a PLER és egy gólra felzárkózott. Az Ajka mindent beleadott a győzelemért és lelkes szurkolótáborától támogatva végül fontos sikernek örülhetett.

Jók: Kovács D., Putics, Farkas, Pavelka, Kovács Zs.

Az ellenfél legjobb dobója: Bali 5.

Bakonyerdő-Ercsi SE 24:34 (6:13)

Pápa, 100 néző. V.: Bacs, Bán.

Bakonyerdő-Elmax VSE: Becsei - Sarus, Bátori, Bella, Heiczinger, Takács 9, Paár 1. Csere: Horváth (kapus), Nagy 11 (1), Petrovszki 1, Bán, Berta, Kapcsándi 2. Edző: Vesztergom Zoltán.

Kiállítások: 121 végleges (Berta), ill. 14 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 4/4.

A másik férfimeccsen kiesési rangadót játszott a Bakonyerdő és az Ercsi. Fegyelmezetlenül, sok hibával kezdett az első számú kapusát, Andorka Gábort nélkülöző Bakonyerdő. Az Ercsi minden hibát könyörtelenül megtorolt, és a 22. percben már 2:9-et mutatott az eredményjelző.

A pihenő után sem tudott magára találni a Pápa, és végül teljesen megérdemelten nyert az Ercsi ilyen arányban is.

A 23. forduló eredményei: Szentendre-Rinyamenti KC 27:28, Szigetvár-Alba Regia 27:27, Hort SE-Tököl KSK 21:31, Vác-Tatai HAC 21:22.