Kézilabda

2009.09.17. 02:28

Férfi kézilabda NB I/B: Rajt a Bányász sikerével

Várpalota, Komló - A férfi kézilabda NB I/B-ben az újonc Várpalotai Bányász SK győzelemmel mutatkozott be, míg a Le Belier KK Ajka kikapott az első osztályból búcsúzott Komlótól.

VBSK-Tököl 35:20 (18:13)

Várpalota, 400 néző. V.: Natkai, Szalay.

Várpalotai Bányász SK: Selymes - Molnár 5, Paic 5, Mazák 6, Szöllősi 2, Nagy, Gebhardt 4. Csere: Cziráky (kapus), Halász 2, Purger 1, Soha 4. Simon. 3, Tolnai 1, Varga 2. Edző: Kiss Szilárd. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3.

Az újonc Bányász nagy iramban kezdte a találkozót, így gyorsan 15:9-et mutatott az eredményjelző. A fordulás után még nagyobb iramba kacsoltak a hazaiak, s a láthatóan fáradó tököliek ugyan mindent megtettek, hogy megnehezítsék a vendéglátók dolgát, de ez nem nagyon sikerült. A Várpalota megérdemelten aratott ilyen nagy arányú sikert. Jók: Mazák, Molnár, Selymes. Az ellenfél legjobb dobója: Beszkid 5.

Komló-KK Ajka 38:30 (16:13)

Komló, 350 néző. V.: Hargitai, Palkovics.

Le Belier: Andorka - Farkas 6, Reizinger 2, Bajnóczi 8 (5), Erőss, Putics 6 (1), Pavelka 2. Csere: Kovács D., Kovács S. (kapusok), Kovács Zs. 3 (1), Koncz 1, Takács, John 2. Edző: Poór Tamás. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 8/7. Jól kezdett a tartalékosan felálló Ajka (13 perc 7:7), ezután azonban négy komlói gólra nem érkezett válasz.

A szünetre ebből három meg is maradt. A második játékrész elején a vendégek nem igazán találták a ritmust, amit a hazaiak ügyesen kihasználtak (25:14). Igyekeztek visszajönni a meccsbe az ajkaiak, de hét gólnál közelebb nem tudták megközelíteni a Komlót. Jók: Farkas, Bajnóczy. Az ellenfél legjobb dobói: Kil-vinger 10, Ujváry 8.