Kézilabda

2010.11.25. 04:25

Vendégsiker az NB II-es megyei derbin

Megyei körkép - A férfi kézilabda NB II-ben újabb megyei rangadót rendeztek, ahol a vendég Tapolca nyerni tudott.

Bakonyerdő-Ács
24:25 (12:12)
Pápa, 100 néző. V.: Kálmán, Nagy. Bakonyerdő-Pápa: Bita  Bors, Reizinger 4, Takács B. 5, Kondor, Szabó T. 10, Harczos 2. Csere: Sárközi (kapus), Takács N. 1, Kapcsándi 2, Lakos, Róth, Sarus, Gőgös. Edző: Poór Tamás. Kiállítások: 6, ill. 18 perc. Hétméteresek: 53, ill. 43. A második félidő közepéig vezetett a Pápa (19:15), majd Szabó sérülése után feljött az Ács és nyert. Az ellenfél legjobbjai: Bárdosi 11, Bálint 5.

SZESE-MKB II

26:24 (12:9)
Győr, 100 néző. V.: Haskó, Varga P. MKB Veszprém II: Kommendánt  Pásztor 1, Gál 4, Tarlósi 2, Venczel 1, Béres 3, Pesics 4. Csere: Ignácz(kapus), Schmidt, Joó 3, Németh 4, Terenyi 2, Pető, Patkós. Edző: Velky Mihály.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 43, ill. 53.
A tartalékos MKB II heteseket hibázva hiába igyekezett a megerősödött SZESE ellen nem sikerült a pontszerzés a remek iramú kézirangadón. Az ellenfél legjobbjai: Hollós 10, Horváth 6.

VESC-Tapolca

35:37 (13:17)
Veszprém, 150 néző. V.: Horváth J., Jancsó. Veszprémi Egyetem SC: Vörös  Bakos 1, CZINCZÁS 12, Pfujd 2, Maár 1, Németh 3, Wilhelm. Csere: Varga B. (kapus), Rideg 2, HUSZTI A. 9, Csűrös 1, Vígh, Majer, Farkas 3. Edző: Huszti Géza. Tapolca VSE: Tölli  Ángyán 3, PAVELKA 15, BÍRÓ 6, Ehmann 3, Zeitler V. 3, Zeitler M. 4. Csere: Szabó 2, Szente 1, Dobos, Papp. Játékos-edző: Kretz Attila.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc+egy kizárás. Hétméteresek: 43, ill. 43.
A kritikus helyzetben sokat hibázó egyetem nem tudta otthon tartani a pontokat.
A Büki TKAlsóörs SE NB II-es női mérkőzésről nem érkezett részletes tudósítás. Az eredmény: 33:21 (14:6).