Kézilabda

2012.10.29. 19:34

Megyei rangadó két küzdőtéren

Megyei körkép - Két megyei rangadót rendeztek a férfi kézilabda NB I/B-ben. Mindkét bajnokin a hazai együttes szerepelt jobban.

Munkatársainktól

BKSE II_KK Ajka
 34:20 (17:7)
Balatonfüred, 300 néző. V.: Bóna, Miskei. Balatonfüredi KSE: KURÁB - HORNYÁK 5 (1), SZÖLLSI 5 (2), GERDÁN, KEMÉNY 2, Törteli 1, Bóka 3. Csere: Tárkányi 1, Csóka, Sinka, Simon 1, Vasvári 3, Zdolik 1, Bánhidi 2, Nagy D., PULAY 10 (4). Edző: György László. Le Belier KK Ajka: Ignácz - Rideg, Schmidt 1, Erőss, Bajnóczi 3 (1), Tarlósi 3 (1), Huszti. Csere: SARMON (kapus), Földesi 2, Ignácz K., Mékli 1, Meiczinger 3, MÁRKUS 4, Paár 3. Edző: Cziráki Zsolt.
Kiállítások: 12 és egy kizárás, ill. 8 perc és egy kizárás.
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2.

Az Ajka kezdte jobban a megyei rangadót (2:4), de ezzel el is lőtte minden puskaporát. Összeállt a füredi védelem és elöl beindult a gólgyártás is, így már a játékrész végére tetemes előnyt szerzett a balatoni együttes. Szünet után sem változott a játék képe és a füredi fiatalok megérdemelten szerezték meg sorozatban harmadik győzelmüket.

VBSK_MKB II
 27:22 (13:10)
Várpalota, 500 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási. Várpalotai Bányász SK: SZÁSZ - GEBHARDT 6, Béres 1, Devecseri 2, HEICZINGER 2, BÁRDOS 6, Venczel 5. Csere: Győri, Lakatos (kapusok), Soha 1, Molnár 1, Tolnai 2, Lassu, Kisfalvi, Szabó. Edző: Grüll Gábor. MKB Veszprém II: Kisék M. - Kisék B. 1, Ligetvári, Albert-Tóth, Szeitl 2, Vizes 2, Pásztor 2. Csere: Borbély (kapus), HORVÁCKI 2, PESIC 3, Gál, PRICZEL 3, Bujdosó 4, Gulás 3. Edző: Csoknyai István.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

A hazai alakulat 3:2 után zsinórban öt gólt szerzett, de a jól küzdő Veszprém három gólra felzárkózott a félidő végére. Szünet után a nagy tempót diktáló Várpalota gyors két találattal jelezte, hogy a két pontot nem adja, ám ezek után a vendégek percei következtek, akik szívósan tapadtak a házigazdákra.

A hajrát jobban bíró Bányász végül megérdemelten szerezte meg a két pontot a megyei rangadón.