Kosárlabda

2011.10.17. 09:48

Hibátlan kosármérleg

Címkék#kosárlabda

Érd - Az NB IB-s kosárlabda-bajnokságban a veszprémieknél többen lázasan, betegen léptek pályára, mégis biztosan őrizte meg hibátlan mérlegét az alakulat az Érd otthonában.

Novothny Ottó

Érd-Veszprémi ESC 82:101 (20:28, 20:21, 15:27, 27:25)
Érd, 100 néző. V.: Surányi, Minár.
Érd: Valaczkay 9/3, Tóth L. 19, Nyitrai, Ipach 9/3, Károly 12. Csere: Nikitin 8, Hoffmann, Vezér 2, Sipos 153, Szabó, Szakolczai 8. Edző: Valaczky Győző. VESC: Kováts 1915, Mérész 226, Faragó 2315, Oltárczy 156, Fekete 103. Csere: Kiskós 66, Bogdán, Takács 3, Baksa, Dreifinger 33. Edző: Szájer József.
Kipontozódott: Oltárczy 30., Kováts 34. perc.

Villámrajott vettek a vendégek, 5. perc, 2:11. Ezután felváltva estek a pontok, majd újabb remek sorozat végén elhúzott az egyetemista alakulat (8. perc,12:25), hogy aztán a végjátékban az apróbb hibákat kihasználva felzárkózzanak kissé a vendéglátók. A második negyedben álmosan indított a VESC, a hazaiak lecsaptak a lehetőségre, 14. perc, 28:35. Ezt követően Faragó és Kováts távoli talála- taival tartotta magától távol riválisát a vendégcsapat. A félidőben 40:49-et mutatott az eredményjelző. A hosszabb pihenő után ismét beleerősítettek a bakonyiak, 24. perc 44:60. Ettől kezdve megmerevedtek a frontvonalak, a játékrész végén 55:76 volt az állás. Az utolsó tíz percben a hazaiak mindent megpróbáltak, de ekkor már a veszprémieknél a fiatalok léptek pályára, akik ismét helytálltak, 34. perc, 65:90.

A kötelező győzelmet letudva a hazaiak készülnek a Pécs elleni rangadóra. Ez a találkozó október 20-án, csütörtökön 18.45-kor lesz a Vetési gimnáziumban.

Szájer József: - Külön öröm, hogy sok sebből vérző társaságunk így is magabiztosan nyert.