Kosárlabda

2014.05.12. 12:00

Bravúros veszprémi győzelem

Veszprém, Pápa (no) Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság rájátszásában a Motax Concordia Pápa (1-8. hely) együttese harminc pontos vereséget szenvedett Debrecenben. A Veszprémi ESC (9-16. hely) viszont remek játékkal, nagy küzdelemben győzte le a csoportelső Hódmezővásárhelyt.

Novothny Ottó

Debrecen_ Pápa

107:77 (25:17, 23:20,

33:16, 26:24)

Debrecen, 100 néző. DEAC: Nagy I. 18/9, Asztalos 6, Pék 14/6, Vas 8, Kovács 11/3. Csere: Balogh 2, Reizer, Andrássy 10, Nagy II. 11/6, Kaluha 13/9, Boldizsár 3, Takács 11. Edző: Nagy Ágoston. Pápa: Simon, Kálmán 13/3, Henrik 11/9, Keresztes 20, Ács 13. Csere: Vajda 3, Jarosevits 4, Perger 2, Horváth A. 11/6, Hole. Edző: Vajda Balázs.

A kezdés után fej-fej mellett haladtak a csapatok, 5. perc 9:8. A pápaiak remekül tartották magukat, a 9. percben utol is érték ellenfelüket, 17:17. A második negyedet nagy lendülettel indítottak a házigazdák, 13. perc, 35:20. A vendéglátók ezt követően taktikus teljesítménnyel tartották az előnyt, a félidőben 48:37-et mutatott az eredményjelző. A hosszabb pihenőt követően hullámzó játék alakult ki, a Motax hol visszajött a meccsbe (50:40), hol pedig nagy hátrányba került, 58:40. Ez a forgatókönyv még kétszer megismétlődött (61:51, 71:51), majd kezdődhetett az utolsó tíz perc, amikor már mindkét oldalon minden kosaras lehetőséget kapott.

A vendégek a visszatért Kálmán vezérletével sem tudták megszorítani a jól játszó hazaiakat.

Vajda Balázs: - Olyan mérkőzés volt ez, melyet ha három hétig játszunk sem nyerhettünk volna meg. Egyrészt, mert a hazaiak jobban játszottak, nekünk pedig semmi nem jött össze.

A veszprémiek küzdelmes, nagy csatában tudtak győzni (Fotó: Penovác Károly)

Veszprémi ESC_EVKS

90:83 (23:31, 18:15,

20:15, 16:16, 13:6)

Veszprém, 200 néző. V.: Gorka, Jurák, Gaál. VESC: Kováts 8, Vertetics 22/3, Szlávik 20, Kelemen 7/6, Takács 17/9. Csere: Szeifert, Bagó, Nagy 2, Hoffmann 14/3, Soós Nagy, Czakó. Edző: Petőfi Áron. Hódmezővásárhely: Vas 14/6, Czibere 6, Vejinovic 20/12, Varga 2, Gruda 10. Csere: Rostás I. 4, Kukla 21/9, Rostás G., Mócsai 6, Nyilas, Grezsa.

Kipontozódott: Kukla 44., Vejinovic 45. perc.

A vendégek szerezték az első kosarat, majd 12:9-ig a hazaiak vezettek. Ezután a váráshelyiek alig tudtak hibázni három pontos dobásokból, így fokozatosan elhúztak, 9. perc, 20:31. A második negyedben állandósult a hat-nyolc pontos alföldi előny, 14. perc, 27:35. A Veszprém nagy akarattal küzdött és 39:42-.nél kétszer is támadhatott az egyenlítésért, ám elkapkodta az akciót. A félidőben 41:46 volt az állás. A szünetet követően ritmust váltott a VESC, 46:46. Sőt, a vendégek öt percen keresztül nem találtak a gyűrűbe, az egyetemisták pedig 55:46-ig jutottak. A csoportelső megkezdte a felzárkózást és a fáradni látszó házigazdák ellen 61:61-nél ez sikerült is. Az utolsó negyedben mindkét alakulat többször is eldönthette volna a meccs sorsát, ám ekkor már fejben és fizikailag is nehéz volt pontosan teljesíteni. Végül 77:77-et követően hosszabbítás következett. Az utolsó öt percben aztán a bakonyiak minden erőtartalékukat mozgósították és küzdelmes, nagy csatában, teljesen megérdemelten nyertek. Bravúros győzelem.

Petőfi Áron: - Csapatom hősiesen küzdött egy elsőrangú ellenféllel szemben, elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmet. Az elmúlt mérkőzések után vártam ezt a teljesítményt, ezt a mentalitást és munkamorált szeretném látni a szezon hátralévő részében.