Telekom Veszprém

2015.02.09. 16:38

Alilovic öt hetest megfogott

Veszprém – A vasárnapi Bajnokok Ligája mérkőzésre készülve biztos sikert aratott a SEHA-ban a veszprémi kézicsapat.

Veszprém–HC Borac

32:18 (17:10)

Veszprém, 2000 néző. V.: Gubica, Milosevic (horvátok). MKB-MVM Veszprém: ALILOVIC – Marguc 4, Nagy 3, Chema 1, Sulic, ILIC 8 (5), Iváncsik 3. Csere: Terzic 1, Schuch, Ruesga 3, Zeitz 1, Jamali 2, GULYÁS 5, Ugalde 1, Lékai. Edző: Carlos Ortega.

HC Borac: Abadzic – DUKIC 5, Obradovic 1, Vujovic 1, Hercegovac, Trivundza 3, Ceranic. Csere:Jokanovic (kapus), Nikolic, JANKOVIC 6 (1), Celic 2. Edző: Igor Radenovic.

Kiállítások: 6, ill – perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 6/1.

A veszprémi hóhelyzet alaposan elrémítette a szurkolókat, még félház sem jött össze a Veszprém Arénában.

A SEHA-Liga alapszakaszában utolsó mérkőzését játszotta az MKB-MVM Veszprém, amely hibátlan mutatóval vezeti a sorozat tabelláját.

A hazaiak közül a kisebb sérüléssel bajlódó Andreas Nilsson nem került a keretbe, de a többiek Carlos Ortega edző rendelkezésére álltak.

Ilic hetesével indult a derbi, majd Iváncsik növelte a különbséget. A Banja Luka első találatára öt percet kellett várni, akkor Jankovic talált be, 3:1.

Tíz perc elteltével már négy, a félidő derekára pedig hét gólosra hízott a differencia (7:3, 10:3).

Carlos Ortega váratlanul időt kért, a drukkerek meg is jegyezték némi iróniával, hogy biztos nagy a baj. Általános cserék után a 22. percben máris tízet számolhattak a Boracra (14:4).

Kissé leeresztett a Veszprém a biztos vezetés tudatában, a bosnyákok pedig felbátorodtak és szép támadások végén hatra faragták a hátrányukat (16:10). Christian Zeitz tett pontot a félidő végére.A szünet után pillanatok alatt visszaállt a tíz gólos differencia, a Veszprém gyorsan, pontosan kézilabdázott, esélyt sem hagyva ellenfelének. A 47. percre pedig már Jamali góljával 26:12 állt az eredményjelzőn.A végig kiválóan védő Alilovic a hajrában három büntetőt is megfogott, amivel aztán teljesen kedvüket szegte a vendégeknek.

A találkozót követően Carlos Ortega is dicsérte kapusát: – Mirko a mérkőzés során több bravúros védést is bemutatott. Az első félidő elején jól működött a felállt fal elleni védelem, de a hat-hét gólos vezetés után a hátsó falunk kissé fellazult. Ezért váltottunk 5+1-es védekezésre, hogy több labdát tudjunk szerezni. A mait, a vasárnapi BL mérkőzés felkészülés jegyében játszottuk, ahol megszerezhetjük a csoportelsőséget.Igor Radenovic, a HC Borac szakvezetője gratulált a veszprémieknek a három ponthoz.

– Tudtuk, hogy nehéz összecsapás vár ránk, hiszen Európa egyik legjobb együttese látott vendégül bennünket. Azért jöttünk, hogy felmérjük az erőnket ezzel a kiemelkedő csapattal szemben. A Veszprém első perctől fogva kontrollálta a mérkőzést, nagy arányú különbség alakult ki, mégis élveztük a mai vereséget. Csak a kihagyott büntetőket sajnáljuk – fogalmazott az edző.Az MKB-MVM Veszprém ezzel magabiztosan, az összes mérkőzését behúzva nyerte meg a SEHA-Liga alapszakaszát.

Tudósításunk a mérkőzésről percről-perce:

2. perc: Ilic bejátszása után Sulicot rántották le, a megítélt hetest Ilic biztosan értékesítette, 1:0.

3. perc: Jó védekezés után Iváncsik értékesítette a ziccert, 2:0.

4. perc: Terzic szabálytalansága után heteshez jutnak a vendégek, Nikolic lövését Alilovic védte.

5. perc: Marguc szélső gólja után 3:0. Jankovic szépített, 3:1.

Csöndesen csordogál a mérkőzés, a szurkolók egymást szórakoztatják.

6. perc: Újra Marguc eredményes, 4:1.

7. perc: Jankovic újra bevette Alilovic kapuját, 4:2.

8. perc: Marguc már a harmadik gólját jegyezhette fel, 5:2.

10. perc: Alilovic két szép védést is bemutatott. Iváncsik Gergő góljával már négy a különbség, 6:2.

11. perc: Dukic lőtt gólt lerohanás után, 6:3. Ilic növelte a differenciát, 7:3.

12. perc: Nagy szánta el magát lövésre, 8:3.

14. perc: Ilic újabb góljának tapsolhattak a nézők, 9:3. Alilovic remek napot fogott ki, sorozatban fogja a kapura tartó lövéseket.

16. perc: Chema cikázott végig a vendégek védői között, 10:3. Veszprémi csapat időt kért, a nézők meg is jegyezték, hogy nagy lehet a baj, ha Ortega tanácskozni hívta övéit. A pályán Ugalde, Schuch és Zeitz.

17. perc: Újra Marguc, ezzel már 11:3.

19. perc: Terzic is megszerezte első gólját, 12:3.

20. perc: Jankovic már a harmadik gólnál tart, 12:4.

21. perc: Schuch harcolt ki büntetőt, amit Ilic vágott a kapuba, 13:4.

22. perc: Máris tízet számolhatnak a nézők a vendégekre, Ruesga gólja után 14:4.

23. perc: Szép beállós gól, 14:5. Ruesga azonnal válaszol, 15:5. Vujovic nagy átlövéssel szépített, aztán Obradovic sem ront, 15:7.

24. perc: Kicsit kieresztett a Veszprém, Dukic találatával már "csak" hét van közte, 15:8.

25. perc: Újra Dukic, 15:9.

26. perc: Jamali érkezett a pályára, aki gyorsan meg is szerezte első gólját, 16:9.

27. perc: Zeitz kapta a meccs első két perces büntetését. Az emberelőnyös helyzet végén Alilovic védett nagyot.

28. perc: Jankovic most a szélről eredményes, 16:10.

30. perc: Zeitz pazar góllal zárta le a félidőt, 17:10.

33. perc: A jubiláló Gulyás átlövésével indult meg a gólgyártás a második félidőben, 18:10.

34. perc: Jankovic hétméteresből szépített, 18:11.

36. perc: Nagy hozta fel a lasztit, amit be is vágott a kapuba, 19:11.

37. perc: Ugalde is feliratkozott a góllövők listájára, 20:11.

38. perc: Jankovic már a hatodik góljánál tartott, 20:12. Gulyás újra, 21:12.

39. perc: Sulic harcolt ki hetest. Ilic jó szokását tartva hibátlanul lövi a büntetőket, 22:12.

41. perc: Ruesga talpról, 23:12.

42. perc: Alilovic indította Gulyást, aki nem hibázott a kapu előtt, 24:12.

43. perc: Lékai is megérkezett. Nagy bődületes nagy gólt lőtt, 25:12.

44. perc: Terzic kapott két percet.

46. perc: Alilovic fogta meg Jankovic hétméteresét.

47. perc: Jamali ziccere landolt a hálóban, 26:12. Időt kért a veszprémi csapat.

48. perc Trivundza góljával 26:13.

50. perc: Megint Trivundza, 26:14. Hetest kap a Veszprém: Ilic továbbra is hibátlan, 27:14.

52. perc: Ilic újabb hetesével már kétszer annyit lőtt a Veszprém, mint ellenfele, 28:14. Ilic kapott két perces büntetőt.

53. perc: Újabb hetes, de ezúttal a Boracnak, Trivundza a felső kapufára vágta a labdát. Gulyás már négy gólos, 29:14.

54. perc: Most pedig már öt gólos, 30:14.

55. perc: Dukic lódult meg, 30:15.

56. perc: Gyors támadás végén Iváncsik alakította az állást 31:15-re. Trivundza szépített, 31:16.

58. perc: Hétmétereshez jutott a Borac, de Alilovic ezt is kivédte! Ez már a negyedik büntető, amit hárított a veszprémi kapus.

59. perc: Hát mögötti passzból Celic eredményes, 31:17. Megint hetest kap a Borac. Alilovic megbabonázta a bosnyák lövőket, Jankovic ezt is kihagyta!

60. perc: Dukic lerohanása után még Ilic is lőtt egyet, 32:18.