selejtezők

2021.11.17. 06:55

Gól nélküli döntetlen után Argentína is kijutott a katari világbajnokságra

A válogatott gól nélküli döntetlent játszott vendégével, az ősi rivális brazil csapattal.

Az argentin labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi katari világbajnokságra, miután gól nélküli döntetlent játszott vendégével, az ősi rivális brazil csapattal, és a chilei együttes vereséget szenvedett Ecuadortól a dél-amerikai világbajnoki selejtező 14. fordulójában.

Az élen álló, a vb-részvételt már korábban bebiztosító brazilok és riválisuk a kevés izgalmat hozó rangadó után változatlanul veretlen a selejtezőben. Az argentinok sorozatban 27. találkozójukon nem kaptak ki.

A harmadik helyen álló Ecuador már a 9. percben vezetést szerzett Chilében, ráadásul a hazaiak a 14. percben megfogyatkoztak Vidal kiállítása miatt.

Venezuela-Peru 1-2 (0-1)

gól: Machis (52.), illetve Lapadula (18.), Cueva (65.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Brazília 35 pont/13 mérkőzés, 2. (és már vb-résztvevő) Argentína 29/13, 3. Ecuador 23, 4. Kolumbia 17 (16-17), 5. Peru 17 (15-20), 6. Chile 16 (15-16), 7. Uruguay 16 (14-21), 8. Bolívia 15, 9. Paraguay 13, 10. Venezuela 7

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.