2006.10.10. 02:29

BL közben bajnokság

Újra derűlátó a hangulat a veszprémi kézilabdázók háza táján, miután az együttes szombaton kiütéses, 46:26 arányú vereséget mért a BL-ben a szlovák ba ...

Mórocz Zsolt

Újra derűlátó a hangulat a veszprémi kézilabdázók háza táján, miután az együttes szombaton kiütéses, 46:26 arányú vereséget mért a BL-ben a szlovák bajnok MSK SIRS Povazska Bystrica csapatára. Lazítani azonban nem lehet, mert egymást követik az erőpróbák: az MKB előbb szerdán a Dunaferr otthonában bajnoki mérkőzésen lép pályára 18 órai kezdettel, majd vasárnap 16.15-kor a BL harmadik csoportmérkőzésén az idei bosnyák aranyérmes vendége lesz Szarajevóban.- Nehezen lendültünk játékba, viszonylag hosszú időre volt szükségünk ahhoz, hogy megtörjük az agresszívan kézilabdázó szlovákok ellenállását - emlékezett a vágbeszterceiek elleni csatára Gulyás Péter, aki három gólt lőtt szombaton. - A második félidő elején is volt egy hullámvölgyünk, ám azt követően közönségszórakoztató játékkal arattunk kiütéses győzelmet.- Igyekeztünk a saját játé-kunkat játszani, ami jó védekezésből és gyors, eredményes kontrákból áll - emlékezett a történtekre Eklemovic Nikola, aki jól irányított és három gólt szerzett. - Támadójátékunk eredményesnek bizonyult, amit a lőtt gólok száma bizonyít, ám a kapott találatok mennyisége azt jelzi, hogy a védekezésünk nem volt tökéletes.- A második játékrész negyedik perce után állt össze a játékunk - értékelt Kiril Lazarov, aki tizennégy góljával a mezőny legeredményesebb játékosa volt. - Jobb, hogy így alakult, mint Pamplonában, ahol remekül kezdtünk, aztán a végére visszaestünk. Örülök a tizennégy lőtt gólnak, bár ezzel nem döntöttem csúcsot, ugyanis tavaly a Dinamo Bukarest ellen ugyan-ennyi alkalommal találtam a kapuba. Spanyolországban is jól ment a játék, jó formában érzem magam, ám ez nem kényelmesít el, mert most két idegenbeli mérkőzés következik, és mindegyik nehezebb lesz, mint a Povazska Bystrica elleni volt.- Nagy öröm számunkra, hogy szombaton jó szájízzel távoztak szurkolóink a csarnokból - jegyezte meg Pásztor István csapatkapitány. - Öt-hét percet leszámítva végig olyan nagy nyomás alatt tartottuk a szlovákokat, amit nem bírhattak sokáig. Szerdán Dunaújvárosban sokkal nehezebb dolgunk lesz, mert a Dunaferr ugyancsak gyors és bátran kézilabdázó együttes, ám minőségileg sokkal jobb a vágbeszterceieknél. A Bajnokok Ligája-csoportkör második fordulójának eredményei.A csoport: MKB Veszprém KC-MSK SIRS Povazska Bystrica 46:26, Boszna Szarajevó-Portland San Antonio Pamplona 22:32 (félidőben még a bosnyákok vezettek 13:12-re!). Az állás: 1. Portland 4 pont, 2. MKB 2 (gólkülönbség 13), 3. Boszna 2 (-8), 4. Povazska B. 0. B csoport: Breszt Meskov-Pick-Szeged 24:30, Ciudad Real-Schaffhausen 39:31. Az állás: 1. Ciudad Real 4, 2. Schaffhausen 2 (2), 3. Szeged 2 (1), 4. Breszt 0. C csoport: Kolding-Wisla Plock 35:18, Crvena Zvezda Belgrád-Chambéry 26:27. D csoport: RK Zagreb-Csehovszki Medvegyi 26:19, Metalurg Szkopje-SG Flensburg-Handewitt 29:37. E csoport: THW Kiel-Banik Karvina 44:25, Constanta-GOG Gudme 33:28. F csoport: VfL Gummersbach-Sandefjord 36:25, Celje PL-Fram Reykjavik 34:25. G csoport: FC Barcelona- Hammarby IF 33:28, Panelliniosz Athén-Kozina 32:27. H csoport: Montpellier-Portovik Juzsnij 26:16, Valladolid-Bregenz 35:24.