2006.10.09. 02:29

Kiütéses győzelem

MKB-Povazska B.46:26 (20:14)Veszprém, 2000 néző. V.: Vodopivec, Krasna (szlovénok). MKB Veszprém KC: Peric - Gulyás 3, LAZAROV 14 (3), EKLEMOVIC 3, Gá ...

Mórocz Zsolt

MKB-Povazska B.46:26 (20:14)Veszprém, 2000 néző. V.: Vodopivec, Krasna (szlovénok). MKB Veszprém KC: Peric - Gulyás 3, LAZAROV 14 (3), EKLEMOVIC 3, Gál 4, PÉREZ 6, PÁSZTOR 6. Csere: TATAI (kapus), LUSNYIKOV, Lapcevic 1, Cozma 1, Iváncsik 2, Vujin 4, Tombor 2. Vezetőedző: Zdravko Zovko. MSK SIRS Povazska Bystrica: Drápal - TOMS 6 (3), Mazár 3 (1), Krahulik 4, Zatko, Tuma 3 (1), Kozák 4. Csere: Biel (kapus), TRABELSSIE 4, Firit 1, Duris 1. Vezetőedző: Martin Lipták. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5. Az eredmény alakulása, 5 perc után: 4:3, 10: 8:6, 15: 12:7, 20: 16:8, 25: 18:10, 30: 20:14, 35: 23:17, 40: 28:18, 45: 32:19, 50: 35:22, 55: 40:23, 60: 46:26. A sok sérülés miatt nem a legjobb előjelekkel készülődött idei első hazai BL-meccsére a magyar bajnok. Pericnek fáj a könyöke, de játszhat, akárcsak Eklemovic, Iváncsik leül a kispadra, Budaynak hétfőn artroszkópos műtétje lesz, Putics lábadozik, és várhatóan csak februárban lesz bevethető állapotban - adott gyorsjelentést a maródiak állapotáról a mérkőzés előtt dr. Csordás József csapatorvos. A gondok ellenére is minden veszprémi biztos hazai győzelmet várt a szlovák gárda ellen, amely még sosem nyert mérkőzést a BL csoportkörében. Így vélekedett Kocsis Pál, a klub egykori ismert játékosa és edzője, Juhász László, a városi sportiroda vezetője, valamint dr. Hunyadfalvy Ákos, az MKB VKC társadalmi elnöke, aki abbéli reményét fejezte ki, hogy a csapat bebizonyítja, Pamplona csupán egy téves kitérő volt a gárda életében. Debreczenyi János, Veszprém egy hete megválasztott polgármestere a számszerű tippelésre is vállalkozott. - 32:17-re nyerünk - jelentette ki a város új vezetője, akinek családjában is közkedvelt sport a kézilabda, miután győri tanulóévei alatt felesége az NB I/B-ben, ő pedig az NB II-ben játszott. (Ezzel minden bizonnyal megnyugtató választ kaptak kérdésükre azok, akik a polgármestercsere miatt féltették a világhírű veszprémi férfi kézilabda jövőjét...). A kezdődobást Cseh László világbajnok úszó végezte el, majd hazai gólokkal indult a találkozó. Az első játékrész második felében közel járt a két számjegyű különbséghez az MKB (22. perc: 17:8), ám a szünetre féltucatnyira tornászták vissza hátrányukat a szlovákok. Sőt, a második félidő elején négyre fogyott a veszprémi előny (34. perc: 21:17). Szórványos fütty is hallatszott a lelátóról, ám ekkor rákapcsoltak a vendéglátók, és rövid idő alatt egy tucat lett közte (42. perc: 30:18). A kevés cserével játszó vágbeszterceiek a hajrára teljesen elfáradtak, így az időnként közönségszórakoztató elemeket bemutató veszprémiek kiütéses győzelmet arattak. Egyénileg Kiril Lazarov nőtt a mezőny fölé, aki kettős emberhátrányban is betalált, és összesen 14 gólt lőtt, ugyanakkor mellette szinte az egész MKB kitűnőre teljesített. Ezúttal csak jó és még jobb teljesítmények akadtak a csapatban.- A pamplonai vereség után fontos volt számunkra, hogy jó játékkal arassunk biztos győzelmet. Gratulálok csapatomnak a sikerhez - mondta a mérkőzés után Zdravko Zovko, a hazaiak vezetőedzője.- Tudtuk, hogy a veszprémiek sokkal erősebbek nálunk, ebben a csoportban nekünk csak a bosnyákok lehetnek ellenfelünk, bár elrontottuk ellenük a hazai meccset - nyilatkozta Martin Lipták, a vendégek mestere. - Tanulni jöttünk ide, ennek ellenére nehéz bármit is mondani egy súlyos vereség után. Minden tiszteletem az MKB-é. Aligha kétséges, hogy a legnagyobb öröm Csudai Tibort érte szombaton. Az MKB veszprémi szurkolója nyerte ugyanis a bérletesek között Béres Alexandra fitneszvilágbajnok által kisorsolt autót.Csak jó és még jobbegyéni teljesítményekvoltak az MKB-ben