2009.02.09. 03:27

Vereség öt játszmában

Veszprém (no) - A női röplabda-ligacsoportban a Veszprémi Egyetem SC Nyíregyházán lépett pályára, és ahogy eddig kétszer, ezúttal sem bírt ellenfelével.

Novothny Ottó

Nyíregyháza-VESC3:2 (19, -25, 19, -15, 10)Nyíregyháza, 100 néző. V.: Csikós, Szabó. VESC: Bodnár, Kovács, Szelle, Borsos, Környei, Zsoldos, Szűcs (liberó). Csere: Benedek. Edző: Oláh János.

Az első játszmában 13:16-nál még a vendégek álltak jobban, majd 18:17-nél a hazaiak fordítottak, és ettől kezdve nem is engedték ki a kezükből a részgyőzelmet. A folytatásban 18:18-ig a VESC vezetett, majd nagy izgalmak után, hazai rontásokat követően egyenlített. Ezt követően is változatos volt a csata, de a határozottabb végjátékkal a házigazdák szereztek előnyt. A negyedik szettben az egyetemisták pillanatnyi kétséget sem hagytak, elhúztak, hogy aztán magabiztosan ismét egyenlítsenek. Kapkodó, ideges játékkal indították a mindent eldöntő játszmát a veszprémiek, és ez szinte végig így is maradt. A Nyíregyháza kihasználta ezt és magabiztosan gyűjtötte be ezt a játékot és így a győzelmet is.

Oláh János: - Amíg köny-nyű helyzetekben ennyit rontunk, addig nem reménykedhetünk győzelemben az ilyen mérkőzéseken.