2009.03.23. 03:28

Kettős sikerrel a rájátszásba - Kosárlabda NB I/B

Veszprém, Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában mindkét megyei csapat győzött és két hét múlva kezdi meg a rájátszást.

Novothny Ottó

VESC-Sárvár 104:69 (32:15, 34:20, 22:20, 16:14)

Veszprém, 400 néző. V.: Dombai, Benedek.

Veszprémi Egyetem: Mérész 19/6, Szathmáry 6, Szarvas 13/3, Bovánovics 8/3, Pataki 17. Csere: Fekete 10, Nagy, Mándity 13, Oltárczy 10/6, Gábriel, Száraz, Ugaros 8. Edző: Molnár István. Sárvár: Szlávik 9/3, Németh 10, Horváth 9/3, Henrik 25/18, Molnár 6. Csere: Gerse, Jarosevits 6, Tompa, Szekeres, Vargyas 4. Edző: Szájer József.

A kezdést követően 4:4-ig úgy tűnt, izgalmas mérkőzés alakulhat ki, ám ezt követően fokozatosan húztak el a hazaiak, 3. perc 9:4. A vendégek egyre többet hibáztak támadásban, miközben a VESC minden akciót pontokkal fejezett be, 8. perc 27:10.

A második negyedben lendületesen támadott és zártan védekezett a Veszprém, aminek az volt az eredménye, hogy a sárváriak szinte képtelenek voltak a gyűrűbe találni, 15. perc, 49:23. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a nyomasztó hazai fölényre jellemző, hogy a félidőben 66:35 volt az állás.

A fordulást követően a házigazdák visszavettek a tempóból, de a gyenge napot kifogó vendégek nem tudtak közelebb kerülni riválisukhoz, 30. perc 88:55. Az utolsó negyedben folytatódott az egyoldalú játék, a vendéglátók közönségszórakoztató akciókkal ragadtatták tapsra szurkolóikat.

Molnár István: - Ezen a meccsen könnyebben nyertünk a Sárvár ellen, mint ahogy korábban szoktunk. Készülünk a rájátszásra és nagyon bízunk benne, hogy a pályán és a lelátón is sokan leszünk.

A VESC a Sopron mögött a második helyen végzett.

Pápai KC-Kozármisleny 83:74 (19:21, 17:16, 22:19, 25:22)

Pápa, 300 néző. V.: Fekete, Tőzsér.

PKC: Gráczer 7/3, Vajda 3, Kollár 11/3, Ács 21/3, Horváth R. 13/6. Csere: Fülöp 2, Tóth 15/9, Rédei, Nagy, Balogh 2, Magyar 9. Edző: Vajda József. Kozármisleny: Juhász 8/6, Fehér 7/3, Hernádi 4, Kaltenecker 16, Danka 12/6. Csere: Eller 5, Horváth N. 11/3, Erdei 8/3. Edző: Zalay Zoltán.

Kipontozódott: Fehér a 36., Eller a 40. percben.

A kezdést követően a hazaiak a palánk alatti játékot erőltették, a vendégek a betöréseket, 7. perc, 16:16. A folytatásban is kemény, de sport-szerű volt a küzdelem, Tóth pontjaival 14. perc, 24:20. A félidőben 36:37-es mislenyi előnyt mutatott a tábla.

A harmadik negyedben Magyar találataival, 26. perc, 53:46. Az utolsó tíz percben a csupa szív Ács és Kollár irányításával, 35. perc, 71:60. Élete első felnőttmeccsén a 16 éves Balogh kosárral és blokkal hívta fel magára a figyelmet.

Vajda József: - Gratulálok a csapatnak a hatodik helyhez, ezzel a fiatal társasággal ezt hatalmas eredménynek tartom.