Remekül szerepeltek a hétvégén a Veszprém megyei csapatok a férfi kézilabda NB I/B-ben, hiszen a Várpalota, a Füred II és a Veszprém II is megszerezte a két pontot.

Napló sport

Siklós_MKB II
26:38 (14:21)

Siklós, 100 néző. Vezette: Horváth, Simó. MKB Veszprém KC II: BORBÉLY - KISÉK B. 3, STRANNIG 4, GULÁS 3, SZEITL 4, Vizes 2, Pásztor 1. Csere: Újvári (kapus), Zakics 2, GYENE 3, ALBERT-TÓTH 4, Bujdosó 2, Pritzel, Bonyhádi 3, LIGETVÁRI 7. Edző: Csoknyai István. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 1/0.

A hatékony, jó védekezésének köszönhetően könnyű gólokkal már az első félidőben jelentős  előnyt  harcolt ki a Veszprém. A szervezettebb, frissebb vendégcsapat végül biztos győzelmet könyvelhetett el.

BKSE II_Dabas
26:25 (10:14)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Horváth, Kosztend. BKSE II.: Kommendánt - Hornyák 3, PULAY 8 (4), Bánhidi 3, Törteli 4, Faluvégi 4, Gergely 2. Csere: CSERNYIK (kapus), Gerdán, Németh, Kemény 1, Nagy 1. Edző: György László Kiállítások: 10, ill. 12 perc, plusz egy kizárás. Hétméteresek: 4/4,  illetve 3/2.

Idegtépő meccsen, rengeteg hibával játszott a Balatonfüred II, így csak a 42. percben sikerült utolérni a Dabast. Fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán az 52. percben először szerzett vezetést a házigazda, amely ezután sem tudott jelentős előnyt kicsikarni, ráadásul az utolsó fél percben még a Dabas támadhatott az egyenlítésért. A vendégek nem tudtak egalizálni, a Füredé lett a két pont.

VBSK_Alba Regia

26:23 (17: 9)

Várpalota, 500 néző. V.: Wiedemann, Bócz. Várpalotai Bányász SK: Szász - GEBHARDT 6, Devecseri, Bárdos 2, Béres 1, HEICZINGER 6, Lassu. Csere: Ubornyák (kapus), VENCZEL 9, Tolnai, Soha 2, Szőllősy A., Habuczki, Lakó, Szabó P. Edző:  Kaló Sándor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 6/6. Remekül kezdett a Bányász, hiszen 8:2 után 17:9-re meglépett a félidő végére. Szünet után megakadt a Bányász, sok hibával, figyelmetlenül kézilabdázott, így a Fehérvár fokozatosan megközelítette a hazaiakat, és egy perccel a vége előtt már két gólra felzárkózott. Szoros végjáték után azért a Bányász hozta a kötelezőt és nyert.

A palotai Heiczinger (3-as számmal) hat gólt lőtt, csapata nyert (Fotó: Gáspár Gábor)