A fiatal Veszprém és Balatonfüred újabb nagyszerű sikert könyvelhetett el a férfi kézilabda NB I/B-ben. Az Ajka és a Várpalota viszont kikapott.

Napló sport

KK Ajka-Komló
23:26 (9:14)

Ajka, 150 néző. V.: Hargitai, Markó. Le Belier KK Ajka: Sarmon - Horváth B. 1, Schmidt 1, Bajnóczi 3 (1), ERSS 3, Földesi 2, PAÁR 10. Csere: IGNÁCZ (kapus), Márkus 1, Tarlósi, Takács, Meiczinger, Pavelka, Huszti 2, Kiss. Edző: Fülöp Imre.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

Mindkét csapat fegyelmezett védekezéssel kezdett (2:3), majd a félidő derekán három komlói gólra nem érkezett válasz, így a vendégek mehettek nyugodtabban a szünetre. A folytatásban a Komló kihasználta az indiszponált házigazdák hibáit (12:19), s már hiába hajrázott jól az Ajka, ez a pontszerzéshez nem volt elég.

Tatai AC-VBSK
24:18 (16:10)

Tata, 150 néző. V.: Heim, Jolántai. Várpalotai Bányász SK: Szász - Gebhardt 3, Devecseri 1, Béres 1, BÁRDOS 5, Heiczinger 1, Lassu. Csere: Ubornyák (kapus), TOLNAI 3, SOHA 4, Szőllősy A., Habuczki, Szabó P., Lakó.  Edző: Kaló Sándor.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

A nem túl magas színvonalú találkozón a hazaiak játszottak kevesebb hibával, így biztos előnyt szereztek a félidő végére. A szünet után hiába javult fel valamelyest a Bányász, nem tudott közelebb kerülni.

A Palota (elől Kaló edző) alulmaradt a tatai csapat vendégeként (Fotó: Gáspár Gábor)

Szentendre-BKSE II.
19:25 (5:9)

Szentendre, 150 néző. V.: Horváth, Simó. Balatonfüredi KSE II.: KOMMENDÁNT - PULAY 9 (4), Pordán 2, Mátó, NÉMETH B. 3, Törteli 2, GERGELY 3. Csere: Csernyik (kapus), Csóka 1, BÁNHIDI 5, Vasvári, Éliás. Edző: György László.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.

Nehezen indult a találkozó, a hazaiak nagyon gyengén támadtak, viszont a Füred sem brillírozott, elkapkodta a gólszerzési lehetőségeket, de így is négy gólos előnyt szerzett a játékrész végére. A második félidőben aztán belehúztak a vendégek, összességében semmi sem veszélyeztette a fürediek sikerét.

MKB II-SZESE Győr
29:25 (18:13)

Veszprém, 200 néző. V.: Arnold, Temesi. MKB Veszprém KC II: RÁDAI - KISÉK B. 2, STRANNIG 5, GULÁS 4, PRICZEL 4, VIZES 5 (1), PÁSZTOR 2. Csere: Kisék M. (kapus), LIGETVÁRI 2, SZEITL, Bujdosó, Bonyhádi, GYENE 5 (1), Horváth, Pócz-Nagy, Zakics. Edző: Csoknyai István.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A listavezető utoljára 1:2-nél vezetett  a fiatal MKB II ellen, mert ezt követően a hazaiak kezükbe vették a sorsukat és nagyszerű játékkal, extázisban kézilabdázva gyakorlatilag állva hagyták ellenfelüket (16:7). A szünet után sem lankadt a házigazdák kedve, s bár 23:17 után sikerült két gólra felzárkóznia a bajnokesélyesnek, Strannig két szép találattal bebiztosította a győzelmet.