2013.05.20. 08:47

Megyei férfi kézilabda NB I/B - Már csak egy forduló maradt

Veszprém megye - Négy meccsen három pont jutott az utolsó előtti fordulóban a megyei férfi kézilabda NB I/B-s alakulatoknak. A Veszprém II remek játékkal nyert, a Palota pedig ikszelt.

Napló

MKB II-Alba Regia 42:29 (20:13)

Veszprém, 100 néző. V.: Szécsi, Szőke.

MKB Veszprém KC II: Borbély - Kisék B. 2, STRANNIG 6, GULÁS 1, PRICZEL 7, Vizes 2 (1), Pásztor 1. Csere: KISÉK M. (kapus), LIGETVÁRI 6, ZAKICS 3, Szeitl 3, Albert-Tóth 3, Horváth D. 2, Bonyhádi 3, Gyene 2, Bujdosó 1. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek 1/1, ill. 7/6.

Az idény utolsó hazai mérkőzésén  remek támadójátékkal rukkolt elő a fiatal Veszprém II, de azt is elmondhatjuk, a védekezésre egyik fél sem ügyelt különösebben. A nagy tempóban kézilabdázó és sokat futó hazaiak felőrölték ellenfelüket és könnyed, meggyőző sikert arattak.

VBSK-FTC-PLER II 26:26 (12:8)

Várpalota, 300 néző. V.: Alapi, Kovács.

Várpalotai Bányász SK: Szász - Gebhardt 2, Lakó, DEVECSERI 4, Béres 3, BÁRDOS 9, Heiczinger 2, Lassu. Csere: Ubornyák (kapus), Tolnai 2, Soha 4, Szőllősy, Habuczki. Edző:Kaló Sándor.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Az első félidőben összeszedett játékkal négy gólos előnyre tett szert a hazai csapat. A másodikban azonban nem tudta ugyanezt megismételni, sok hiba csúszott a játékba és a fiatal vendégek szívós munkával, nagy harcban kiegyenlítettek.

SZESE Győr-BKSE II 28:26 (14:13)

Győr, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann.

BKSE II.: Komendánt - Nagy D. 4, Pordán, Gerdán, Törteli 1, Faluvégi 4, Gergely 1. Csere: Árki (kapus), Bánhidi 2, Pulay 5 (3), Tárkányi 1, SZÖLLŐSI 7 (1), Mátó 1, Vasvári, Éliás. Edző: György László.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

A már bajnok SZESE otthonában kiválóan tartotta a lépést a BKSE II, sőt, akadt egy periódus a második félidőben, amikor nemcsak ott lihegett a házigazda nyakán, hanem a vezetést is átvette. A Győr azonban mindenképpen győzelemmel szeretett volna búcsúzni közönségétől, így az utolsó percekben minden erejét mozgósítva fordított.

Sz.batta-KK Ajka 34:20 (19:8)

Százhalombatta, 150 néző. V.: Arnold, Temesi.

Le Belier KK Ajka: Sarmon - Horváth 1, Schmidt 1, Bajnóczi 2, Erőss 2, MÁRKUS 6, Paár 3. Csere: Takács 2, Huszti 1, Meiczinger 2. Edző: Fülöp Imre.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0.

A házigazdák egyszerűen lerohanták ellenfelüket (10:3), az Ajka sem támadásban, sem védekezésben nem tudott megfelelőt nyújtani. A Batta közönségszórakoztató, könnyed játékkal szerezte meg a két pontot.