2013.11.15. 11:40

Izgalmas mérkőzésen győztek a pápai kosarasok

Óriási küzdelemben, hosszabbítást követően győzött a pápaiak NB I/B-s kosárlabdacsapata hazai pályán a soproniak ellen.

Pápa–SMAFC 107:102 (13:22, 20:15, 19:18, 24:21, 13:13, 18:13)
Pápa, 400 néző. V.: Tőzsér, Szabó, Vida.
Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 4, Henrik 26/18, Jarosevics 3, Ács 6, Kálmán 49. Csere: Vajda 4, Keresztes 8, Simon 7, Rédei, Perger, Horváth K. Játékos-edző: Vajda Balázs.
SMAFC–NYME: Berneczei 8, Csaplár-Nagy 14, Balogh 18/3, Czukor 32/12, Ugaros 17/3. Csere: Czeller 2, Nagy 5/3, Jávor 6. Edző: Barlai Tamás.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, 8. perc: 8:17. A soproniak előnye a második negyed közepéig tartott, a pápaiak felzárkóztak (16. perc: 26:26), de a félidő végéig ismét a vendégek jutottak vezetéshez, akkor négy ponttal álltak jobban.

A folytatásban még kiélezettebb csata folyt a pályán, a felek fej-fej mellett haladtak, 26. perc: 48:47. Az utolsó negyedben tovább fokozódtak az izgalmak, aztán úgy tűnt, a hazaiak végleg meglépnek (64:58), azonban a Sopron a végén egyenlíteni tudott.

A hosszabbításban mindkét együttes remekül dobott. A 45. percben Simon hárompontosával újra egál lett az állás, folytatódott a meccs. A találkozót végül a végig tarthatatlannak bizonyuló Kálmnán László hosszabbításban dobott 21 pontjával döntöttel el.

Nagyon kiélezett és izgalmas mérkőzést sikerült a pápaiaknak a maguk javára fordítaniuk.

Vajda Balázs: – Nehéz találkozón jó csapatot győztünk le. Gratulálok mindkét együttesnek.