2015.12.18. 15:34

Magyar kerékpáros bajnok Pétfürdőről

Pétfürdő - Magyar bajnokot adott idén a Bakony Bike Kerékpáros Egyesület. A pétfürdőiek közül egy hölgy szerzett aranyérmet a 12 fordulós biciklis sorozat összetett versenyében.

Tar Veronika személyében magyar bajnokot adott a Bakony Bike Kerékpáros Egyesület, a hölgy a magyar amatőr országúti kerékpárverseny WU 15-ös korcsoportjában bizonyult a tizenkét fordulós sorozat legjobbjának.

A pétfürdői versenyzők közül Mészáros Zoltán ért el még kiemelkedő eredményt, elit 2. kategóriában a dobogó második fokára állhatott fel, ezüstérmet szerzett a bajnoki sorozatban.

A péti klub versenyzői közül többen is a legjobbak közt tekertek (Fotó: Bakony Bike KE)

A Rummel Ferenc által vezetett Bakony Bike KE összesen tizenhat versenyzővel képviseltette magát az idei bajnokságban. A klub eredményei, csapatversenyek, utánpótlás: 3. hely. Felnőtt: 3. hely. Szenior: 2. hely.Egyéni eredmények, WU 15. korcsoportban: 1. Tar Veronika 3970 pont. W elit: 5. Imre-Horváth Zsuzsa 1566 pont. Elit 2.: 2. Mészáros Zoltán 3240. Master: 5. Bakos András 2510 pont, ... 21. Tar Zoltán 505, ... 26. Horváth Zoltán Csaba 287. Szenior 2.: 7. Tóbiás Sándor 2060, ... 11. Vida Mihály 1324.

A sorozatban részt vettek még: Rédling Béla, Hóman Balázs, Szilágyi Péter Pál, Vida Zsolt, Tagscherer Imre, Zsingor Attila.