2016.10.05. 11:25

NB II A Balatonfüred idegenben tudott nyerni

Megyei körkép - A férfi kézilabda NB II-ben három megyei rangadót tartottak, ahol két vendégsiker is született. Egyedül a Várpalotai Bányász SK tudta otthon tartani a pontokat.

NBII, női

VKLSE Győr-VESC

22:21 (14:8)

Győr, 100 néző. V.: Báthori, Lamperg-Liszkai. Legjobb veszprémi góllövők: Gaschler D. 4, Öri F. 4

Erdélyi Tamás: - Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, de ennek ellenére nagyot léptünk előre. Győzelmet érdemlő játékkal csúsztunk el a végén. A büntetők jobb kihasználásával már jóval előrébb tarthatnank.

Nemesvámos-Celldömölk

30:27

Nemesvámos, 100 néző. V:. Gáci, Sárközy. Legjobb nemesvámosi góllövők: Gerstmar Sz. 7, Sári J. 6, Kovács A. 5.

Győri ETO III-TVSE

35:19 (14:8)

Győr, 100 néző. V.: Báthori, Lamberg-Liszkai. Legjobb tapolcai góllövők: Piros Z. 5, Antal A. 4

Villámrajtot vett a győr (6:2), és a kimaradt tapolcai helyzetek után hatra nőtt félidőre a különbség. A szünet után 8:0-ás hazai rohammal folytatódott a meccs és ezzel el is dőlt a két pont sorsa.

NBII, férfiak

Pápa-BKSE II

30:35 (17:15)

Pápa, 150 néző. V.: Gácsig, Sárközi. Legjobb góllövők: Bors M. 9, Kapcsándi K. 8, ill. Szász B. 11, Turcsán D. 6, Sárosi Á. 6.

Hullámzó mérkőzésen, mély gödörből felállva szerzett értékes két pontot a Balatonfüredi KSE II.

Várpalota-Telekom II

25:24 (17:15)

Várpalota, 200 néző. Legjobb góllövők: Daruság B. 7, Lakó L. 4 ill. Tóth L. 6, Éles B. 5, Kovács L. 5

A félidő elején még nem alakult jelentős különbség a két csapat között, de a játékrész derekára gyors gólokkal öt góllal meglépett a Veszprém. Időben észhez tért a VBSK és a szünetre már előnnyel vonulhatott. A szünet után ismét a Veszprém jutott előnyhöz, dea VBSK fordított és ha szorosan is, de sikerült megszereznie a két pontot.

VKKFT II-KK Ajka

21:25 (14:13)

Veszprém, 120 néző. V.: Horváth, Marton. Legjobb góllövők: Végh Z. 7, Végh Sz. 4, ill. Bajnóczi M. 6, Zeitler D. 5.

A szomszédvári rangadót a hazaiak kezdték jobban (6:3), de a félidő közepére az Ajka kiegyenlített (7:7), majd egy 5:0-ás szériát produkálva 12:7-re alakították az állást. A Pápa jól hajrázva minimálisra csökkentette a differenciát. A térfélcsere után Horváth kapus bravúrjait követően újabb 5:0-ás rohanással 18:24-re meglépett a címvédő. A hajrában sok változás nem történt, és az Ajka biztosan nyert.