2017.06.12. 15:05

Hét aranyérem az úszóktól - Szabadtéri kupát rendeztek

TATABÁNYA, BALATON-FŰZFŐ A Balaton Úszó Klub négy versenyzője összesen tizenegy érmet szerzett a Gyémánt-kupa szabadtéri úszóversenyen a közelmúltban.

A jó időnek köszönhetően sikeresen bonyolították le a szabadtéri tatabányai viadalt, ahol mintegy 18 klub sportolói ugrottak medencébe.

Az erős mezőnyben a Balaton Úszó Klub csapatából hárman a Jövő Bajnokai program keretein belül a kötelező felmérő számokat úszták versenyen kívül, itt ezek a versenyzők többnyire szezonbeli legjobb idejüket érték el, de akadt olyan is, aki egyéni legjobb eredményét is megjavította.

A tatabányai Gyémánt-kupán tíznél több érmet szereztek a Balaton Úszó Klub fiatal tehetségei Fotó: BÚK

Vattai András edző csoportjából pedig négyen összesen tizenegy érmet gyűjtöttek, ezzel a klubok közti rangsorban az előkelő hatodik helyen végzett a BÚK.

Aranyérmesek: Bartalus Szilárd: 200 gyors 2:51.18, 100 gyors 1:20.94, 100 pillangó 1:42.07. Eszenyi Mór: 200 gyors 2:36.04, 200 hát 2:48.53. Bartalus Mirtill: 200 mell 3:06.97. Biró Martin: 50 mell: 52.23. Ezüstérmesek: Biró Martin: 50 gyors 47.18, Eszenyi Mór: 100 gyors 1:16.23, Bartalus Mirtill: 200 vegyes 2:53.94. Bronzérmes: Bartalus Szilárd 200 vegyes 3:22.50.