Tapolca

2009.03.19. 03:27

hÓFejlesztenék a turizmust

Bakonyszücs (sg) - A kicsi, közel négyszáz lelket számláló bakonyi település múltjáról, jelenéről és a jövőképéről beszélgettünk nemrég Oláh Gézával, a falu első emberével.

nincs nev

A polgármestertől megtudtuk, hogy a település próbál elmozdulni a turizmus felé, és a fejlesztések, tervek is ebbe az irányba mutatnak.

- Szeretnénk egy tájházat, néprajzi házat kialakítani, ennek érdekében megvásároltunk egy parasztházat 700 ezer forint értékben, majd az állagmegóvás miatt még ráköltöttünk több mint 500 ezer forintot. A megszűnt iskolánk tantermeit is szeretnénk a turizmusban hasznosítani, úgy, ahogy a tornacsarnokunkat is. Terveink között szerepel továbbá egy játszótér kialakítása, egy, a német kisebbség kitelepítésének emléket állító park, a szőlőhegy és a halastó infrastruktúrájának fejlesztése is - mutatja a már kész terveket Oláh Géza polgármester, akitől azt is megtudtuk, hogy ezekkel a beruházásokkal szeretnének egy egységes, szép faluközpontot kialakítani, ahol az idelátogatók érzékelhetik a település értékeit. Persze a nagyszabású tervek mellett akad más alapvető beruházás is.

- Nálunk most prioritás a szennyvízcsatorna beruházás, amire sajnálatos módon eddig még nem sikerült pályázaton támogatást nyerni. Önerőből, mintegy félmillió forintból a művelődési háznál bevezettük a gázt. A kályhás tüzelést már nem lehetett volna megoldani, egyrészről nem volt rá ember, másrészről a régi kályhák lecserélése is nagy költség lett volna. A nyílászáróink cseréjére is szeretnénk pá-lyázni - beszél a tavalyi év beruházásairól, illetve az idei év terveiről, szükséges fejlesztéseiről a falu első embere. Emellett utak felújítása és a szociálisan rászorulók támogatása szerepel a tervek között. Utóbbira a tavalyi 4,3 millió helyett a gazdasági válság miatt több mint hatmillió forintot szánnak.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- Szeretnénk egy tájházat, néprajzi házat kialakítani, ennek érdekében megvásároltunk egy parasztházat 700 ezer forint értékben, majd az állagmegóvás miatt még ráköltöttünk több mint 500 ezer forintot. A megszűnt iskolánk tantermeit is szeretnénk a turizmusban hasznosítani, úgy, ahogy a tornacsarnokunkat is. Terveink között szerepel továbbá egy játszótér kialakítása, egy, a német kisebbség kitelepítésének emléket állító park, a szőlőhegy és a halastó infrastruktúrájának fejlesztése is - mutatja a már kész terveket Oláh Géza polgármester, akitől azt is megtudtuk, hogy ezekkel a beruházásokkal szeretnének egy egységes, szép faluközpontot kialakítani, ahol az idelátogatók érzékelhetik a település értékeit. Persze a nagyszabású tervek mellett akad más alapvető beruházás is.

- Nálunk most prioritás a szennyvízcsatorna beruházás, amire sajnálatos módon eddig még nem sikerült pályázaton támogatást nyerni. Önerőből, mintegy félmillió forintból a művelődési háznál bevezettük a gázt. A kályhás tüzelést már nem lehetett volna megoldani, egyrészről nem volt rá ember, másrészről a régi kályhák lecserélése is nagy költség lett volna. A nyílászáróink cseréjére is szeretnénk pá-lyázni - beszél a tavalyi év beruházásairól, illetve az idei év terveiről, szükséges fejlesztéseiről a falu első embere. Emellett utak felújítása és a szociálisan rászorulók támogatása szerepel a tervek között. Utóbbira a tavalyi 4,3 millió helyett a gazdasági válság miatt több mint hatmillió forintot szánnak.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- Szeretnénk egy tájházat, néprajzi házat kialakítani, ennek érdekében megvásároltunk egy parasztházat 700 ezer forint értékben, majd az állagmegóvás miatt még ráköltöttünk több mint 500 ezer forintot. A megszűnt iskolánk tantermeit is szeretnénk a turizmusban hasznosítani, úgy, ahogy a tornacsarnokunkat is. Terveink között szerepel továbbá egy játszótér kialakítása, egy, a német kisebbség kitelepítésének emléket állító park, a szőlőhegy és a halastó infrastruktúrájának fejlesztése is - mutatja a már kész terveket Oláh Géza polgármester, akitől azt is megtudtuk, hogy ezekkel a beruházásokkal szeretnének egy egységes, szép faluközpontot kialakítani, ahol az idelátogatók érzékelhetik a település értékeit. Persze a nagyszabású tervek mellett akad más alapvető beruházás is.

- Nálunk most prioritás a szennyvízcsatorna beruházás, amire sajnálatos módon eddig még nem sikerült pályázaton támogatást nyerni. Önerőből, mintegy félmillió forintból a művelődési háznál bevezettük a gázt. A kályhás tüzelést már nem lehetett volna megoldani, egyrészről nem volt rá ember, másrészről a régi kályhák lecserélése is nagy költség lett volna. A nyílászáróink cseréjére is szeretnénk pá-lyázni - beszél a tavalyi év beruházásairól, illetve az idei év terveiről, szükséges fejlesztéseiről a falu első embere. Emellett utak felújítása és a szociálisan rászorulók támogatása szerepel a tervek között. Utóbbira a tavalyi 4,3 millió helyett a gazdasági válság miatt több mint hatmillió forintot szánnak.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- Nálunk most prioritás a szennyvízcsatorna beruházás, amire sajnálatos módon eddig még nem sikerült pályázaton támogatást nyerni. Önerőből, mintegy félmillió forintból a művelődési háznál bevezettük a gázt. A kályhás tüzelést már nem lehetett volna megoldani, egyrészről nem volt rá ember, másrészről a régi kályhák lecserélése is nagy költség lett volna. A nyílászáróink cseréjére is szeretnénk pá-lyázni - beszél a tavalyi év beruházásairól, illetve az idei év terveiről, szükséges fejlesztéseiről a falu első embere. Emellett utak felújítása és a szociálisan rászorulók támogatása szerepel a tervek között. Utóbbira a tavalyi 4,3 millió helyett a gazdasági válság miatt több mint hatmillió forintot szánnak.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- Nálunk most prioritás a szennyvízcsatorna beruházás, amire sajnálatos módon eddig még nem sikerült pályázaton támogatást nyerni. Önerőből, mintegy félmillió forintból a művelődési háznál bevezettük a gázt. A kályhás tüzelést már nem lehetett volna megoldani, egyrészről nem volt rá ember, másrészről a régi kályhák lecserélése is nagy költség lett volna. A nyílászáróink cseréjére is szeretnénk pá-lyázni - beszél a tavalyi év beruházásairól, illetve az idei év terveiről, szükséges fejlesztéseiről a falu első embere. Emellett utak felújítása és a szociálisan rászorulók támogatása szerepel a tervek között. Utóbbira a tavalyi 4,3 millió helyett a gazdasági válság miatt több mint hatmillió forintot szánnak.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

A polgármestertől megtudtuk, hogy az étkezési hozzájárulást is felülvizsgálják, és a rászorultság alapján fogják támogatni az étkeztetést.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

- A fejlesztéseknél, kiadásoknál is próbálunk takarékoskodni, vigyázunk arra a kevésre, ami nekünk jutott - utal végül arra, hogy 27 milliós költségvetésüket a lehetőségekhez mérten próbálják beosztani, de nem mondanak le arról, hogy a település egykor majd kedvelt turistacélpont legyen.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

Igaz, erről már jelen időben is beszélhetünk, hiszen a nyárra szinte megduplázódik a községben lakók lélekszáma. Ebben a polgármester szerint nagy szerepe van az országosan ismert és elismert Daganatos Betegek Rehabilitációs Lelki Otthonának is, ahova évről évre sok gyógyulni vágyó gyerek jön.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!