2007.11.15. 03:28

Tehetség, diszkosz és siker

Ajka (tb) - Egyre ível felfelé a fiatal diszkoszvető, Kulics Máté pályája.

Kiss Nikolett

A14 éves diák a Bródy Imre Gimnázium tanulója. Példaképe nem is egy akadt a családban, hiszen édesanyja sakkozó volt, édesapja pedig tájékozódási futóként és dobóatlétaként remekelt, több alkalommal is magyar bajnoki címet szerezve. Mátét édesapja ismertette meg a diszkoszvetéssel, de már az első dobása során átdobta a pályát, a diszkosz pedig az iskola ablakát is kitörte. Így aztán el is dőlt a fiú sorsa, hamarosan már a VEDAC színeiben versenyzett.

Az első nagyobb megmérettetése Pápán volt, ahol a megyei egyéni bajnokságon 40,89 méterre hajította a diszkoszt, így aranyérmet kapott. A Puskás Ferenc-stadionban a magyar csapatbajnokságon 44,43 métert dobott, ő volt a legügyesebb, így újra a dobogó felső fokára állhatott. Tatabányán a magyar egyéni bajnokságon közel egy méterrel javított saját csúcsán, a 14 évesek korosztályában a Magyar Köztársaság egyéni serdülőbajnoka lett. Aztán ezt is felülmúlta két méterrel a VEDAC dobóversenyén, 47,61 métert mértek mint Máté egyéni csúcsát. A fiatal fiú aztán még az Újpesti Dózsa és a VEDAC idényzáró versenyén is aranyérmes lett. Korosztályának aranyjelvényes spor-tolója, neki egyedül sikerült megdobnia a 15 éves korosztály aranyjelvényes szintjét, amely szintén egyéni csúcs. Mátét edzője, Mozsdényi József készíti fel a versenyekre.