Zirc

2014.07.14. 15:20

Keresztet állítottak

Címkék#Olaszfalu

Olaszfalu - Új keresztet állítottak a felsőperei temetőben, melyet Károlyi Gábor helyi lakos készített, a korpusz a bakonynánai plébános, Horváth Lajos ajándéka.

Varga Domokos Péter

Erről Boriszné Hanich Edit polgármester tájékoztatta a Naplót. Megtudtuk tőle, korábban a bakonynánai egyházközséghez tartozott a felsőperei temető, de idén májustól az olaszfalusi egyházközséghez került át. (Maga a sírkert önkormányzati tulajdonú és fenntartású.) A régi kereszt több mint egy évtizede elkorhadt, a lakosság kérésére állították az újat. Az avatáskor Imrefi Mór olaszfalusi plébános, Horváth Lajos esperes és Vecsey Katalin református lelkész mondott áldást a keresztre. Az egyházi kórus (vezetője Tóth Ildikó) énekkel tette még emlékezetesebbé a meghitt ünnepséget.

Boriszné Hanich Edit: A keresztet lakossági kérésre állítottuk fel a temetőben (Fotó: Varga Domokos Péter)

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!