Labdarúgó NB III.

2024.04.15. 09:51

Értékes pontot szereztek a fürediek

Döntetlent ért el a Komárom vendégeként a Balatonfüredi FC a labdarúgó NB III. 24. fordulójában.

Komáromi VSE–Balatonfüredi FC 1-1 (0-1)

Komárom, 300 néző. V.: Horváth P. Komáromi VSE: Bánfalvi – Tifán-Péter, Nagy P., Sandal, Köles (Szénási, 50.), Irmes (Harangozó, 79.), Oláh (Berzsenyi, 50.), Nagy Z., Jankovics (Tímári, 87.), Popovics (Wágenhoffer, 50.), Nagy Zs. Edző: Burányi Tamás.

Balatonfüredi FC: Erdélyi – Farkas, Imre (Nagy B., 60.), Mayer G., Burucz, Pécseli, Bartha (Török, 80.), Szabó B. (Major, 55.), Nagy R., Tóth G., Horváth Á. Edző: Preisinger Sándor.

Nagyon nehéznek ígérkező, egyben fontos mérkőzésre utazott a BFC az elmúlt hetek felemás szereplése után. A komáromiak jó formában várták a találkozót.

Már az első percekben látszott, hogy az előző heti csapathoz képest egy teljesen más mentalitású Füred van a pályán.

A 6. percben Imre kiváló indításával Horváth Á. kilépett, a hazaiak kapusa csak szabálytalankodni tudott vele. A megítélt büntetőt Szabó Bence magabiztosan értékesítette, 0-1.

Továbbra is kiválóan működött a vendégek játéka, a komáromiak csak szögletekig jutottak, igaz, azok mindig nagy veszélyt jelentettek. A félidő végén Imre játszotta magát teljesen tiszta ziccerbe, de lövés közben elcsúszott, s a kapus hárított.

A fürediek és a komáromiak nem bírtak egymással
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

A második játékrészben a játék képe sokat változott, a hazaiak óriási erőket mozgósítottak, az 59. percig eredménytelenül. Ekkor, a sokadik hazai szöglet után Nagy Tamás fejjel egyenlített, 1-1.

A gól után tovább nyomott a házigazda, de a füredi védelem jól állt a lábán, ezért az eredmény már nem változott.

Tudósított: Fülöp Zoltán.

Preisinger Sándor: – Nagyon értékes egy pontot szereztünk egy szervezetten és erőteljesen játszó ellenféllel szemben.

A forduló további eredményei: Gyirmót FC II.–Kelen SC 5-1, Sopron–Puskás A. II. 2-1, ETO FC Győr–ZTE II. 4-1, Szombathelyi MÁV Haladás SE–Budaörs 4-6, Csorna–Dorog 1-2, Tatabánya–III. Ker. TVE 1-0.