<u>Pont nélküli hétvége</u>

<b>Gyirmót, Dunaújváros</b> - Rangadót bukott el a listavezető Lombard FC Pápa, amely Gyirmóton szenvedett kétgólos vereséget. A Dunaújváros otthonában vendégeskedő FC Ajka sem teljesített jobban, az NB II-es újoncok 3:1-re kaptak ki az "acélbikáktól". <a href="http://naplo-online.hu/fooldal-foldalrovat_legfrissebb_hirek/20071104_lombard_fcajka"><font color="#000080"><strong>>>></strong></font></a>

Mátyus Tamás

Gyirimót - Lombard FC Pápa 2:0 (1:0)
Gyirmót, 1500 néző. V.:Bede F. (8) (Szalai Z., Varga F.)
Gyirmót: Boros – Varga G., Kozmér, Radics, Németh L. (Szabó Cs. 40.) – Baumgartner (Török Z. 63.), Pék, Horváth R., Nagy L. (Tóth N. 91.) – Szabó Zs., Oross  Vezetőedző: Hannich Péter
Pápa: Szűcs – Zsók, Budovinszky, Kerényi, Rajnay – Ahodikpe, Kapic (Roni 74.), Tóth G., Geri T. (Nagy T. 56.) – Alex, Germán (Fabinho 56.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 42., Oross (2–0) a 48. percben
Kiállítva: Rajnay (91.), Alex (92.)

A gyirmótiak vezető góljukat az első félidő hajrájában szerezték, meg a második felvonás elején gyorsan kettőre növelték előnyüket. A Lombard nagy erőket mozgósított a pontmentésért, de próbálkozásaik eredménytelennek bizonyultak.

A pápaiak első veresége egyben azt jelentette, hogy két nagy riválisuk, a Haladás és a Felcsút nemcsak beérte őket pontszámban, hanem mindkét együttes megelőzte őket a tabellán. Ráadásul mostani legyőzőjük, a Gyirmót is ott liheg immár a nyakukban, amelynek hátránya a dobogósok mögött mindösszesen egyetlen árva pont.

Dunaújváros - FC Ajka 3:1 (1:1)
Dunaújváros, 400 néző. V: Kovács Zs. (7) (Sebestyén, Ferencz)
Dunaújváros: Szentpéteri – Szabó G., Facskó B., Tóth T., Pénzes – Rátkai – Riedl (Szauter 49.), Micskó, Nagy I. (Heffler 56.) – Szepessy R. (Czár 63.), Drozdik  Edző: Szepessy László
Ajka: Grőber – Badics, Pákai, Lakatos – Szöllőskei (Kovács G. 88.), Szilágyi (Giron 67.), Pothárn, Gunther – Cseke, Varga I. (Purt 75.), Csörnyei Edző: Szabó Imre
Gólszerző: Micskó (1–0) a 14., Csörnyei (1–1) a 34., Szauter (2–1) az 57., Heffler (3–1) a 79. percben

Nem tudott győzni idegenben az FC Ajka sem. A Dunaújváros gyorsan vezetést szerzett , ám a vendégek még az első félidőben egyenlítettek. A második felvonásban aztán a hazaiak két góljukkal eldöntötték a mérkőzést.