2011.10.10. 11:42

Harmadosztály: Nem volt derbi

Megyei körkép -Könnyed hazai siker született a labdarúgó NB III Bakony-csoportjának megyei rangadóján a nyolcadik fordulóban. A játéknapon a fürediek idegenben nyertek, míg a Várpalota nem tudott pontot rabolni.

Pápa II_Badacsonytomaj
4:0 (3:0)
Pápa, 150 néző. Vezette: Ábrahám. Lombard Pápa II: Kovács - Enyingi, Domján, Megyesi, Kaszás, Dóczi, Gyűrű, Somogyi, Csepregi, Páli, Germán. Edző: Nagy Mihály. Badacsonytomaj SE: Sípos  Kovács, Dencs, Fekete, Schleinig, Bertók, Karika, Csala, Németh A., Németh I., Simon. Edző: Németh István.

A 15. percben Gyűrű bal oldali szöglete a szél segítségével érintés nélkül vágódott a hosszú sarokba, 1:0. A 17. percben Germán szépen lépett ki a védők közül, középre gurított labdáját Páli az üres kapuba helyezte, 0:2. A 18. percben Germán labdájával Csepregi ugrott ki, aki nem hibázott, 0:3. A 67. percben Somogyi az alapvonalról passzolt középre, Domján pedig öt méterről biztosan helyezett a hálóba, 0:4.

A tizenegy emberrel érkező, nagyon lelkesen küzdő Badacsonytomajjal szemben magabiztosan nyert a Lombard Pápa II.
Jó: az egész hazai csapat, ill. Sípos.

Répcelak_VBSK
2:1 (1:0)
Répcelak, 200 néző. V.: Hofbauer. Répcelaki SE: Tóth J. - Vágvölgyi, Balassa, Koncz, Orbán, Földvárszki, Csordás, Varga, Balikó (Tóth II  Zs., helyette Széles), Szántó (Tóth I Zs.), Molnár. Edző: Varga J. Várpalotai BSK: Radnai - Bíró, Új, Szeleczki, Szegszárdi, Bregócs, Tiber, Szurok, Humli (Csupor), Hajdú (Kaufmann), Pallaga (Kardos). Edző: Balogh Z.
Kiállítva: Orbán a 81. percben.

A 3. percben Csordás szabadrúgását Szántó lőtte a kapuba, 1:0. A 48. percben Pallaga futott fel, majd Tiber került helyzetbe, a középpályás továbbgurította a labdát, amelyet Bíró juttatott a hálóba, 1:1. Az 54. percben Bíró szabálytalankodott Molnárral a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Csordás értékesítette, 2:1.
A folytatásban több helyzetet is kidolgozott a vendégcsapat, de egyenlítenie nem sikerült.
Jó: mindenki, ill. Szeleczki, Szurok.

Sárvár_Balatonfüred
0:3 (0:1)
Sárvár, 200 néző. V.: Lakics. Sárvár: Szakos - Szabó, Horváth L., Sümeghy, Varga, Fülöp (Csernák), Horváth A., Máthé, Csákvári (Balassa), Osvald, Fehér (Likaj). Edző: Németh József. Balatonfüred: Lantai T. - Krén, Szabó, Banai, Gábor, Bognár, Szilágyi (Szabadfi), Boromisza G. (Klauz), Burányi (Molnár), Kiss, Marosvölgyi. Edző: Lantai Balázs.

A 42. percben bal oldali támadás után Gábor beívelését Marosvölgyi Tamás közelről a kapuba csúsztatta, 0:1. A 64. percben labdaszerzést követően Bognár középen Marosvölgyit ugratta ki, aki higgadtan helyezett a hazaiak hálójába, 0:2. A 72. percben szép rövid passzos játékkal haladt előre a füredi támadás, végül Marosvölgyi tálalt Kiss Márton elé, aki nagy gólhelyzetben nem hibázott, 0:3.
Megérdemelt sikert aratott a Balatonfüred a jó erőt képviselő Sárvár ellen. Jó: Horváth L., ill. mindenki.

A Bakony-csoport további eredményei: Körmend_Hévíz 1:2, Nagykanizsa_Zalaegerszegi TE II 1:0, Csorna_Szombathelyi Haladás II 2:1, Mosonmagyaróvári TE_Csákvár 1:3. A Veszprém megyei csapatok mérkőzéseiről tudósítottak: Nagy Mihály, Hardi János, Lantai Balázs.