Balatonfüred – Csak a hajrában tudta eldöntetni a BFC a pontok sorsát a sereghajtó ellen a labdarúgó NB III nyugati csoportjának 21. fordulójában.

A balatonfürediek hozták a kötelezőt, begyűjtötték a pontokat a sereghajtó ellen. Fotó: Zwicker Tamás

BFC-Tököl 3:0 (0:0)

Balatonfüred. V.: Farkas. Balatonfüredi FC: Megyeri – Benkó, Pécseli (Aranyi, 88.), Domján, Gubicza (Kőbányai, 70.), Nagy, Bánhidi (Szabó, 46.), Simon, Switzer, Horváth, Pavlitzky. Edző: Földesi Károly.

Tököl: Muhari – Herczog (Farkas, 78.), Schleinig, Riedl, Frank, Orosz, Győri, Tőke, Szécsi, Haciglu (Dombai, 60.), Terbócs. Edző: Futó Tamás.

Gólszerző: Simon a 76. és a 85., Horváth a 92. percben.

Az első félidőről sok jót nem tudunk elmondani , a hazai csapat támadott, de a tököliek jól védekeztek.

A szünet után Szabó érkezésével egy csapásra megváltozott a játék képe.

A 76. percben kapu előtti kavarodásnál Simon eszmélt a leggyorsabban és 8 méterről a bal sarokba lőtt, 1:0. A 85. percben Simon lemásolta előbbi gólját, szintén a kapu előtti kavarodás után vágta a labdát a tököli hálóba, 2:0. A hosszabbításban Nagy kapu elé belőtt labdáját a védők röviden szabadították fel, a lehulló játékszert Horváth B. a kapus mellett pöckölte a kapuba, 3:0.

A második félidő teljesítménye alapján megérdemelt a hazai siker. Jók: Simon, Pécseli, Szabó, ill. Muhari.

Földesi Károly: – Ilyen meccsre számítottam, a 70. perc után már nem volt kérdés, nyerünk–e.