kézilabda NB I/B

2017.11.27. 14:15

Két győzelem és két vereség

Értékes idegenbeli győzelmet szerzett a Telekom U20, valamint a Veszprémi KKFT a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Füred és az Ajka viszont kikapott.

Pécsi VSE-Telekom U20 21:24 (11:12)

Pécs, 100 néző. V.: Bán, Markó. Telekom Veszprém U20: Gödör – Ernei 2, Süle 2 (1), , Hornyák, Dávid, Kristóf 1, Szakály 4. Csere: Nagy B. (kapus), Hanák 2, Bábos, Kovács L. 4, Molnár 1 (1), Somogyvári, Ubornyák 2, Borzas 6. Edző: Gulyás István, Tombor Csaba.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Az első tíz percben a Veszprém ment elől, aztán a pécsiek egy 4:0-.ás sorozattal átvették a vezetést (16. perc: 8:4). Borzas vezérletével azonban sikerült ledolgozni a hátrányt és a 26. percben ismét egenlőt mutatott az eredményjelző (10:10). A Telekom minimális előnnyel vonulhatott pihenőre. Szünet után Kovács érkezett a vendégekhez, a játéka nagyot lendített a veszprémieken, akik egy 5:2-es szériával meglógtak 17:13-ra. Ettől fogva a Telekom már nem is engedte közelebb a hazaiakat, hiszen Gödör kapus is remekül teljesített, és biztosan nyerte a találkozót.

Sz.batta-BKSE U20 30:26 (17:7)

Százhalombatta, 100 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Balatonfüredi KSE U20: Ágoston – Turcsán 3, Kis D. 2, Szöllősi O., Horváth L. 4, Varga 9, Orbán 1. Csere: Seprős (kapus), Ág 7, Vékony, Papp, Vágner, Vajda, Szűcs. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3.

A Batta melegedett bele gyorsabban a meccsbe, hiszen 5:4 után zsinórban hármat vágott (8:4). A 20. perchez érkezve 10:7 állt az eredményjelzőn, ekkor azonban váratlanul megtorpantak a tópartiak és a már nem is találtak a kapuba (17:7). A második félidőben rendet tett a fejekben Kárpáti Krisztián, de ez arra volt elég, hogy tízről, hatra olvadjon a hátrány (22:16). A hajrát 4:0-ás sorozattal indította a BKSE és az 53. percre ismét lőtávolba kerültek a balatoniak (26:22). Sajnos azonban az utolsó percekre nem maradt ereje a füredieknek.

NEKA-VKKFT 21:27 (14:12)

Balatonboglár, 100 néző. V.: Kovács, Wenzel. Veszprémi KKFT: Andorka – Lovas, Szobol 1, Tóth M. 1, Heiczinger 6, Márton 1, Szöllőskei 2. Csere: Sneider (kapus), Hári 2, Füleki, Éles, Haszilló, Kreisz 3, Szmetán P. 7, Árpási 4. Edző: Vágó Attila.

Szobol sérülésével indult a találkozó, ez meg is zavarta a veszprémieket, idő kellett, hogy magukra találjanak. A NEKA könnyű gólokat szerezve megérdemelten jutott vezetéshez az első félidő végén. A fordulást követően nagy energiákat mozgósított a Veszprém és Szmetán gólerős játékával sikerült fordítani és biztos kézzel megszerezni a két pontot.

PLER-KK Ajka 32:23(17:12)

Pestszentlőrinc, 150 néző. V.: Asztalos, Bárkányi. KK Ajka: Blázsovics – Zeitler V. 2, Bárdos 7, Bajnóczi 1 (1), Erőss 2, Sinka, Zeitler D. 2. Csere: Komendánt (kapus), Fülöp 4, Ignácz, Márkus 2, Vadkerti 2, Huszti, Bonyhádi 1. Edző: Hamar Zoltán.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2.

Villámrajtot vettek a fővárosiak (5:0), de egy időkéréssel rendezte a sorait az Ajka és a 20. percben már csak egy gól volt a küzdő felek között (11:10). A félidő hajrája azonban újra a PLER-é lett. A térfélcserét követően 20:13-ra meglépett a PLER, s bár nagyon küzdött az Ajka, öt gólnál nem tudott közelebb férkőzni.