Izgalmas városi rangadó

2017.11.06. 13:28

A KK Ajka megint pont nélkül maradt, továbbra is kieső helyen áll

Elképesztő izgalmakat hozott a városi rangadó a férfi kézilabda NB I/B-ben, ahol végül a szerencsésebb csapat nyert. A BKSE U20 és a KK Ajka hazai pályán nem tudott pontot szerezni.

Veszprémi KKFT-Telekom U20 26:27 (14:16)

Veszprém, 300 néző. V.: Natkay, Szalai. Veszprémi KKFT: Andorka – Szöllőskei 2 (2), Márton 1, Tóth M., Árpási 1, Szobol 4, Szmetán 1. Csere: Sneider (kapus), Lovas 4, Hári 3, Füleki, Kovács Gy. 2, Hasziló 3, Csirke 2, Kreisz, Éles B. 3 (1). Edző: Vágó Attila.

Telekom Veszprém U20: Gödör – Szakály 9 (1), Kristóf 2 (1), Dávid 1, Süle 3, Ubornyák 3, Ernei 1. Csere: Nagy B. (kapus), Petróczi, Molnár, Kovács 1, Forgács, Borzas 5, Bábos 2, Hanák, Dörnyei. Edzők: Gulyás István, Tombor Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

A vendégek kezdték jobban a találkozót (1:3), ám hiába kért időt a házigazda, továbbra is tartotta előnyét a Telekom U20 (4:7). A következő hat percben mindössze egyszer talált be a veszprémi KKFT, míg az U20-as csapat könnyű és gyors gólokkal négyszer is betalált, így a 19. percre 5:11 állt az eredményjelzőn. A VKKFT még időben kapcsolt, és a félidő hátralévő részében kettőre csökkentette hátrányát (14:16). Szünet után pillanatok alatt újra szoros lett a találkozó, sőt kétszer is az egyenlítésért támadhatott a VKKFT, azonban az elrontott lehetőségek után rendre a Telekom U20 szerzett gólt (17:20). Hasiló, Hári és Lovas próbált változtatni az álláson, ennek meg is lett az eredménye, a hajrához érve megint nem lehetett tudni, kié lesz a két pont (22:23). Ekkor Sneider pillanatai következtek, bravúrt, bravúrra halmozott, hetes is hárított, így 25:25-re alakult az állás. Öt perc volt hátra, Kristóf és Borzas is betalált, majd a VKKFT lehozta kapusát és hét mezőnyjátékossal támadott, Szobol szépített (26:27). Két perc maradt, amikor a játékvezetők kerültek középpontba, két vitatható ítélet miatt a játékosok is megzavarodtak, kisebb kakaskodás támadt. Több gól viszont nem esett, így a Telekom U20 vihette haza a két pontot.

BKSE U20-Győr 23:30 (10:15)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Sándor, Szabó. Balatonfüredi KSE U20: Andó – Déber 2, Máthé 3, NÉMETH A. 5/1, Szöllősi 1, Varga 1, Orbán B. 3. Csere: Ágoston (kapus), Ág, Vékony, Kis, Vágner, Vajda 2, Gál 1 (1), HORVÁTH L. 5. Edző: Kárpáti Krisztián.

Hétméteresek: 4/2, ill. 0.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

A listavezetőt fogadta a BKSE U20 ifjú csapata, amely nem tudott legerősebb összeállításában pályára lépni. Tompán, sok hibával kezdtek a balatoniak, ám ekkor még nem ütközött ki a két fél közti különbség (9. perc: 4:4). A következő kilenc percet azonban 6:1-re megnyerte a Győr, így már tetemes különbség alakult ki (5:10). A hátralévő tíz percben ez a különbség nem változott. A térfélcserét követően állandósult az öt gólos különbség, akadtak periódusok, amikor felzárkóztak a hazaiak, de ilyenkor könnyű gólokkal visszaállította a különbséget a Győr.

KK Ajka-Vecsés 23:25(11:12)

Ajka, 150 néző. V: Hornyik, Zörgő. KK Ajka: Kommendánt – Zeitler V. 3, Bárdos 1, Bajnóczi 3 (1), Erőss 2, Sinka 1, Bonyhádi 3. csere: Blázsovics (kapus), kedves 5, fülöp, Ignácz, Márkus 2, Vadkerti 2, Huszti, Gyimesi, Zeitler D. 1. Edző: Hamar Zoltán.

Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

Villámrajtot vettek a vendégek és ennek köszönhetően négy góllal elhúztak (1:5). Kommendánt bravúrjaival azonban sikerült a felzárkózás (8:9). Végül minimális különbség alakult ki a két csapat között a félidő végére. A szünet után a 40. percig egy-két góllal a vecsés ment elől, majd ajkai rövidzárlat után négy vendég találatra nem érkezett válasz (15:20). Az ajkaiak bosszantó hibák sorát vétették, kettős emberelőnyben például két gólt kaptak (18:22). A végjáték azonban így is izgalmasan alakult, az Ajka nagy hajrát indított, de a rutinos vendégek már ne engedték ki kezükből a győzelmet.