2018.03.05. 11:55

Hazai siker a megyei kézilabda-rangadókon

Rendkívül kiélezett és izgalmas összecsapásokat hozott a két megyei rangadó a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Telekom U20–BKSE U20 27:26 (16:15)

Veszprém, 250 néző. V.: Réti, Szedmák. Telekom Veszprém U20: Szél – Szakály 10 (3), Süle 1, Kristóf 4, Dávid 2, Borzas 7, Ernei 2. Csere: Nagy B. (kapus), Forgács, Kovács L., Kurucz, Somogyvári, Ubornyák 1, Vass, Czeglédy. Edzők: Gulyás István, Tombor Csaba. Balatonfüredi KSE U20: Andó – Déber 6 (1), Máthé 5, Kis D., Vajda 1, Varga 1, Orbán 3. Csere: Ágoston (kapus), Ág 2, Határ, Vékony, Németh 5 (1), Horváth 2, Szász, Szűcs, Gál 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.

Borzas kezdte a gólgyártást az NB I/B-s megyei rangadón, majd Déber duplázott és Orbán találatával már 3:1-re vezettek a vendégek. Remek átlövő játékának köszönhetően a fürediek a 8. percig tartani tudták a különbséget (3:6), aztán megtorpantak a vendégek, míg a hazaiak Szakály, majd Dávid és Borzas góljaival kiegyenlítettek (17. perc: 9:9).

Kapkodóvá vált a játék, a fiatalok egymás hibáiból éltek. A félidő hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, így egy gólos, minimális előnnyel vonulhattak a pihenőre (16:15).

Két veszprémi találattal folytatódott a mérkőzés a szünet után, majd a BKSE Déber vezérletével zsinórban ötöt vágott és fordított (42. perc: 18:20).

A következő percekben felváltva estek a gólok, ám az egy gólos balatoni előny nem jelentett megnyugvást (51. perc: 23:24).

A hajrát a Telekom U20 Ernei, majd Borzas találataival kezdte, s ezzel sikerült újra fordítani (25:24). Tapintható volt a feszültség, Németh büntetőt rontott, ám Szakály nem tette meg ezt a szívességet (58. perc: 26:24).

Gál fontos füredi gólt szerzett, s már csak egy perc maradt, amikor Kristóf is kihasználta az adódó lehetőséget (59. perc: 27:25). Gyorsan jött Máthé válasza, majd a fürediek az egyenlítésért is támadhattak, ám végül nem tudtak élni a kínálkozó szituációval, így a Veszprém óriási csatában megnyerte a rangadót.

VKKFT–KK Ajka 20:18 (10:11)

Veszprém, 100 néző. V.: Bacs, Bóna. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán P. 4, Haszilló 1, Éles 3, Füleki, Bartha 4, Hári 4. Csere: Csiki (kapus), Kovács, Kreisz, Heiczinger, Tóth M. 1, Bugyáki 2, Árpási 1, Melnyicsuk, Bendicsek. Edző: Vágó Attila. KK Ajka: Blázsovics – Zeitler V. 1, Sinka 3, Bajnóczi, Erőss, Bárdos 3, Bonyhádi 3. Csere: Komendánt, Horváth (kapusok), Vadkerti, Márkus 6 (5), Zeitler D., Fülöp, Gyimesi 2, Ignácz, Huszti. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5.

A megyei rangadót álomszerűen kezdte a VKKFT: a hat hazai találatra egyetlen válasz sem érkezett az ajkaiak részéről. Ráadásul a fegyelmezetlen Le Belier a 12. percre elvesztette piros lappal kiállított irányítóját, Bajnóczit, sőt eddigre már nyolc percet emberhátrányban töltött.

Poór Tamás időben rendet tett a fejekben és egy 6:1-es rohammal kiegyenlített a csapata (7:7). A kapuban Blázsovics kimagaslóan teljesített, többek között neki köszönhetően is a félidő végére ajkai előnnyel vonultak a csapatok (10:11).

A második felvonás 5:1-es hazai sorozattal indult és a VKKFT fordított (15:12). A sok hibával játszó Ajka tíz percig képtelen volt bevenni a vendéglátók kapuját. A hajrá 18:17-es állásról indult meg.

Az utolsó percekben az ajkaiak mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, azonban ez most nem sikerült, a Veszprém rutinosan őrizte előnyét.