Nagy küzdelemben győzött a Hoya Veszprém

Nagy szívvel küzdve, óriási csatában fektette két vállra egyik legnagyobb riválisát, a TF Budapest alakulatát a Hoya Pannon Egyetem Veszprém gárdája a kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

Fotó: Penovác Károly

Hoya Vp.-TF Budapest 71:64 (19:12, 16:16, 17:22, 19:14)

Veszprém, 300 néző. V.: Söjtöry, Surányi, Kéri. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Helmeczi 4/3, Lógár 4, Hegedűs 12/6, Pavlovic 28/6, Körtélyesi 15/3. Csere: Kovács 5/3, Bodó, Pável 3. Edző: Mérész Csaba. TF Budapest: Beák 13/9, Szobi 6, Buzás 10/3, Kerkai 8/3, Debreceni 7. Csere: Csabák, Filipovic 20. Edző: Merim Mehmedovic.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, mindkét oldal feszesen, szigorúan védekezett, s a 3. perc végén mindössze 3:2-es eredmény állt a kijelzőn. Hegedűs és Pavlovic pontjaival 7:2-re elhúzott a Hoya, ám alig egy perc alatt egyenlített a TF (7:7). a negyed hajrája Körtélyesi remek megmozdulásaival a hazaiaknak sikerült jobban (19:12). A második etapban felzárkózott a fővárosi gárda, főleg Filipovic agilis palánk alatti játékának köszönhetően (24:23). Megakadt a veszprémiek támadó játéka, több elszámított dobás és elrontott passz után 25:26-ra fordított a TF. Pavlovic sokadik kihagyott próbálkozása után nagyot ordított a Vetési légterébe, s ez mintha egyfajta jeladás lett volna. Buzás triplájára hármassal válaszolt a légiós, majd zsinórban szerzett hat pontjával 35:28-re alakult az állás.

A térfélcsere után Lógár és Pavlovic ziccerei után kialakult az eddigi legnagyobb különbség (40:31). Sajnos azonban nem dőlhettünk hátra, mert a TF Filipovic és az exveszprémi Beák pontjaival nemcsak felzárkózott (40:36), hanem a negyed végére ki is egyenlített (50:50). A játékrész azonban Hegedűs ziccerével veszprémi előnnyel ért véget.

Láthatóan hullámvölgybe került a bakonyi házigazda, s a 33. percben átvette – igaz csak egy rövid időre – a vezetést a TF (54:55). Helmeczi a legjobbkor hintett egy triplát (62:55), ám Filipovic és Szobi újabb rohamot indított (65:62). Hosszú percekig egyik fél sem tudott elmozdulni erről az állásról, majd Pavlovic büntetőzhetett (37. perc: 67:62). Debreceni nem bírta cérnával az izgalmakat, sportszerűtlent kapott, Pável hibátlan büntetőivel 69:62-re alakult a meccs. Helmeczi remek blokkja után Pavlovic állította be a végeredményt (71:64).

Fantasztikus küzdelemben, nagyszerű veszprémi siker született.

Mérész Csaba: – Beigazolódott, amire számítottam, borzasztó nehéz összecsapás volt. A fiúk negyven percig küzdöttek, akkor sem adták fel, amikor hullámvölgybe kerültünk. Óriási és értékes sikert arattunk ma este.