férfi kézilabda NB I/B

2018.04.23. 11:56

Remek sikereket értek el a Veszprém megyei csapatok

A Balatonfüred a Százhalombattát, a Telekom U20 a pécsieket, a VKKFT a NEKA-t győzte le.

Telekom U20-Pécsi VSE 30:23 (12:11)

Veszprém, 150 néző. V.: Bátori, Szécsi. Telekom Veszprém U20: Nagy B. – Molnár 1, Czeglédy 5, Kőhegyi 4, Somogyvári 1, Szuharev 4, Szakály 5. Csere: Szél (kapus), Bábos 1, Kovács 3, Kurucz 6, Petróczy, Wiczián, Gaál, Vass. Edzők: Gulyás István, Tombor Csaba.

Alaposan megfiatalított kerettel vágott neki a Pécs elleni találkozónak a Telekom U20. Ennek ellenére meglepően jól kezdtek a veszprémiek, 3.0-ra, majd 6:4-re is vezettek az egykori válogatott kapust, Szente Gábort a soraiban tudó Pécsi VSE ellen.

A vendégek ugyan a félidő derekához érve egyenlítettek, azonban a Telekom bizonyításai vágytól égő ifjai újra és újra visszavették az előnyt (12:11).

Szünet után ugyan a Pécs 13:14-re fordított, ám ezután a hazaiak fokozatosan átvették az irányítást és az egyenlítést követően egyre jobban elhúztak. A hajrában már csak a különbség mértéke volt kérdéses (26:18, 30:23).

BKSE-Százhalombatta 34:25 (21:15)

Balatonfüred, 200 néző. V.:Szakállas, Varasdi. Balatonfüredi KSE: ANDÓ – Déber 2 (1), MÁTHÉ 11, Szűcs 2, HATÁR 5, Horváth L. 2, Orbán B 1. Csere: Seprős (kapus), Ág 3, Varga, Németh A. 2 (1), Orbán Á. 2 (1), KIS 1, Szász 2, Vajda 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

A találkozó kezdetén a még ifista korú Határ vette hátára a füredieket és 5/5-ös lövési mutatójának köszönhetően nagy lökést adott a társaknak (6:4). Amíg azonban a védekezés nem rendeződött, nem tudott jelentős előnyt kicsikarni a BKSE. Szerencsére azonban a tíz perc elteltével már 9:5 állt az eredményjelzőn. A tópartiak szépen összekapták magukat, kinyílt a gólzsák és a félidő végére már 21:15 állt a táblán.

A térfélcsere után remekül tartotta előnyét a BKSE és a végül tizenegy gólig jutó Máthé Dominik vezérletével biztos sikert könyvelhetett el.

KK Ajka-PLER 23:31(12:13)

Ajka, 150 néző. V.:Natkai,Szalay. KK Ajka: KOMENDÁNT – Zeitler V. 1, SINKA 5, Erőss 1, Bárdos, BAJNÓCZI 5, Bonyhádi 2. Csere: Blázsovics, Horváth (kapusok), Zeitler D. 2, Fülöp, Huszti 1, Vadkerti 3, Gyimesi 2, Ignácz 1 . Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/0, ill. 7/4.

A vendégek kezdtek jobban (2:5), ám Komendánt védései után egyenlített az Ajka (8:8). A szünetre csak minimális előnyt harcolt ki a harmadik helyezett PLER.

Fordulást követően 16:18 után négy fővárosi találatra nem tudott válaszolni az Ajka (16:22), majd 19:24 után újabb 5:0-ás szériával eldöntötte a találkozót a PLER.

VKKFT-NEKA 33:26 (14:15)

Veszprém, 200 néző. V.: Hargitai, Markó. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán P. 2, Haszilló 2, Éles 9, Heiczinger 2, Bartha 9, Hári. Csere: Csiki (kapus), Füleki, Tóth M. 2, Lovas, Bugyáki 4, Melnyicsuk 3, Árpási, Bendicsek, Kreisz. Edző: Vágó Attila.

A NEKA ragadta magához a kezdeményezést, 1:3-ra, 5:8-ra és 6:10-re is vezetett. A félidő végéig sikerült rendet tenni a veszprémi fejekben és a harminc perchez érve már egyenlő volt az állás (14:14).

Szünet után a VKKFT előbb átvette a vezetést, majd ezzel a lendülettel tovább építette előnyét (22:18). Folyamatosan nőtt a különbség és a végére könnyed sikert aratott Vágó Attila legénysége.