kosárlabda

2018.10.23. 15:56

Jól játszott a Pápa, de kikapott

Jó játékkal kapott ki a Concordia Motax KC Pápa a Vásárhelyi Kosársuli otthonában a kosárlabda NB I/B alsóházában, a zöld csoportban. Ezzel a Pápa nyolcadik a tabellán, két sikerrel és három vereséggel.

H.vásárhely–Concordia 92-80 (21-26, 21-12, 16-24, 34-18)

Hódmezővásárhely, 300 néző. V.: Gelencsér, Maár, Mintál. Vásárhelyi Kosársuli: Vas 22/9, Molnár 21/3, Béres 11/3, Gajic 2, Börcsök 2. Csere: Bálint 4, Varga 8, Pavlovic 2, Kelemen 18/9, Perák 2, Czégel, Kovács. Edző: Tóth Tamás.

Concordia Motax KC Pápa: Murai 12, Cook 30/18, Sonyák 12/9, Grebenár 2, Horváth 10/6. Csere: Keller 2, Márton 9/9, Presing 3/3. Edző: Vajda József.

Remekül kezdett a Pápa, főleg pontos hármasokkal ment előre, így öt pontos előnyt harcolt ki. A második negyedben 0-6-os faultarány után visszaesett a vendégek teljesítménye (42-38).

A szünet után a pápaiak jól játszották át a letámadást, és a zóna ellen is betaláltak, így visszavették a vezetést,58-62.

A 33. percig a Pápa szája íze szerint alakult a találkozó (60-66), azonban Kelemen hatalmas védekezési hibákból 13 pontot szerzett zsinórban két perc alatt fordított a Vásáhely és előnyét a meccs végéig megtartotta.

Közönségszórakoztató találkozón a végjátékot jobban bíró hazaiak megérdemelten nyertek.

Vajda József: – Jó mérkőzés volt, sajnálom, hogy a harmadik olyan meccs ment el, amikor jól játszottunk és nüanszokon múlt a sikerünk. Remélem, ez a Tiszaújváros ellen megfordul.