tájékozódási futás

2018.11.15. 07:00

Az év utolsó versenye szép eredményekkel

Nagyszerű eredményeket értek el a szenior kategóriában induló Veszprém megyei versenyzők a közelmúltban megrendezett Magyarország 2018. évi Nyílt Normáltávú Országos egyéni tájékozódásifutó-bajnokságon.

Bényi Kálmán

Németh Zsoltné ezüstérmes lett, az összetett pontversenyben 2018 legjobb női versenyzője lett korosztályában Fotós: Bálint Mónika

Vas megyében, a Szentgotthárd, Máriaújfalu közelében található Hársas-tó környékén rendezték meg a Magyarország 2018. évi Nyílt Normáltávú Országos egyéni tájékozódásifutó-bajnokságot.

Mérő Edit sajtóreferens lapunk érdeklődésére a megmérettetésről elmondta: – Az év utolsó egyéni országos bajnokságának pályáit az Őrség területén jelölték ki a szervezők. Az erdők ugyan többségében jól futhatók voltak, de a szerteágazó völgyekkel, és mély árkokkal tagolt hegyoldalakon nagyon komoly odafigyelést és rutint igényelt a versenyzők részéről a tájékozódási feladatok hibátlan teljesítése.

A Veszprém megyei táj­futók elsősorban a szenior kategóriákban értek el újra nagyszerű eredményeket (az idősebb korosztály képviselői közül öten is dobogóra állhattak), valamint a legfiatalabb bajnoki kategóriában, a 14 éves lányoknál született egy bronzérem: a népes mezőnyben Lantai Lili harmadik legjobb idővel ért célba. Többen értékes bajnoki pontokkal járultak hozzá klubjaik országos rangsorban elfoglalt jó helyezéséhez.

Eredmények: F14E: 5. Bálint Ádám (VHS), F16E: 5. Angyal Dániel (VHS), F35A: 4. Vajda Zsolt (VHS), F40A: 4. Molnár Zoltán (VHS), 6. Vajda Balázs (VHS), F55A: 5. Takács Csaba (VHS), F65A: 2. Bikki Sándor (VHS), 3. Ládi János (BTK), 4. Bacsó Attila (HER), 5. Horváth Tivadar (HER), F75A: 6. Horváth Béla (HER), N14E: 3. Lantai Lili (VHS), N18E: 6. Mérő Dominika (VHS), N50A: 2. Németh Zsoltné (VHS), N55A: 6. Böröczkyné Makai Anna (VHS), N65A: 4. Wieder Ilona (VHS), N70A: 2. Komár Béláné (HER), 3. Gombkötő Zsuzsanna (VTC), 4. Cser Borbála (HER).

A verseny végén hirdették ki a szeniorok 2018. évi egyéni összetett bajnoki helyezéseit is. Veszprém megyéből négyen érdemelték ki a legjobbaknak járó elismerést a hosszú távú, a középtávú, a rövid távú, az éjszakai, és a normál távú országos bajnokságon elért eredményeik alapján.

Szenior összetett egyéni bajnokság 2018., eredmények: N50: 1. Németh Zsoltné, F40: 2. Molnár Zoltán, N65: 3. Wieder Ilona, F65: 3. Ládi János.