Kikapott a listavezető

2018.11.05. 09:53

Az Ősi a 94. percben szerezte meg a győztes találatot

Nagy meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedett az éllovas Ugod SE az alsóházba tartozó Taliándörögdtől az MTD Hungária megye II-es futball pontvadászat 13. fordulójában. Nagy csatában nyert az Ősi, a Nemesszalók kilenc emberrel sem kapott ki.

A fehér mezes Ősi PSK nagy csatában verte a Csabrendeket

Fotó: Balogh Ákos/Napló

Peremarton–Nemesszalók 1–1 (0–1)

Berhida, 70 néző. Jv.: Holczbauer F. Peremarton SC Berhida: Bereczky – Dufek, András, Karáth, Szabó A., Krausz, Siliga, Gulyás, Barthalos, Ferencz (Szabó B.), Fülöp (Szekér).

Nemesszalók ESE: Kálmán – Lőrincz (Bálint), Budavári (Varga M.), Bakos, Kocsis, Lőke, Talabér, Vágenhoffer, Szalay, Fehérvári, Bors.

Gólszerzők: András, ill. Kocsis.

Kiállítva: Kocsis (66.), Tóth F. (68.).

A mérkőzést lassan, körülményesen, álmosan kezdő Peremarton ellen a támadólag fellépő vendégek a 15. percben egy remek, védhetetlen „felhő” fejessel szerezték meg a vezetést. A végig meddő mezőnyfölényben focizó hazaiak a második játékrészben büntetőrúgásból egyenlítettek. A vendégeknek még 0:1 állásnál volt egy ziccerük, de a hazaiak kapusa ezt hárította.

Összességében a PSCB-ből hiányzott az átütőerő, és az akarat, támadójátékából a kreativitás. A házigazda a 25 percnyi emberelőnyt sem tudta kihasználni. Az álmos, kapkodó kezdés megbosszulta magát, így pontokat hullajtott a végig szervezetten és lelkesen küzdő Nemesszalók ellen.

Jók: senki, ill. mindenki.

Tudósított: Bereczky Zoltán.

B.-tomaji SE–Szentantalfa 5–0 (2–0)

Szigliget, id. Káli Lajos Sportpálya, 140 néző. Jv.: Zsenticskó M. Badacsonytomaji SE-Bonvino: Szombathelyi D. (Nagy T.) – Baumann, Kocsor, Tombor, Göntér, Lübkemann, Csík (Szombathelyi F.), Kiss J., Csik, Cseh, Pintér.

Szentantalfa NVSE: Oláh – Kötél, Dombi, Szigeti, Bolla, Nagy Zs., Pálfy (Piltman), Csillag, Lele, Kirnbauer (Vancsa), Gaál (Szarka).

Gólszerzők: Kiss J. (3), Göntér (2).

Az utolsó őszi fordulóban a vendéglátó együttes hamar vezetéshez jutott. A több játékosát nélkülöző Antalfa így is védekezésre rendezkedett be, és csak rögzített helyzetekből tudott veszélyeztetni. A félidő vége előtt egy jogosan meg nem adott szépségdíjas találat és egy kimaradt büntetőt követően megduplázta előnyét a Tomaj. A második játékrészben sem változott a játék képe, a házigazda ment előre és számos lehetőségéből két szép és egy szerencsés találatot szerzett.

A kemény, de sportszerű találkozón megérdemelt hazai siker született a több fiatal játékost is felvonultató Antalfa ellen.

Jók: mindenki, ill. Kötél R., Gaál L., Bolla M.

Tudósított: Lukács László.

Nemesvámos–Tótvázsony SE 1–3 (0–0)

Veszprém. Jv.: Rosta T. Nemesvámosi LSE: Szűcs B. (Szakács) – Szűcs G., Janzsó, Papp Sz., Regős (Bekker), Bacsák, Szaknyéri (Farkas K.), Treiber, Vörös, Cser, Marosvölgyi Ti.

Tótvázsony SE: Vodenyák – Zabó, Horváth A., Szabó M. (Oláh), Szabó Z., Steierlein (Dávid), Regenye, Horváth G., Tóth Á., Lénárt (Mayer), Kishalmi.

Gólszerzők: Bekker, ill. Horváth G. (2), Steierlein.

Kiállítva: Bacsák (70.), ill. Horváth A. (70.).

Ősi PSK–Csabrendek FC 3–2 (2–1)

Ősi. Jv.: Görög I. Ősi PSK: Rauch – Gézárt, Szöllősi, Nyevrikel, Szabó D., Kovács K. (Bátor), Steigler, Balogh Á., Jancsek, Abrincsák (Bíró), Tolner A.

Csabrendek FC: Szente – Fazekas (Kizmus), Orsós, Szerencse (Takács), Baráth, Berkes, Pados, Turcsi (Bartha), Busa, Bors, Kovács M.

Gólszerzők: Tolner A., Steigler, Kovács K., ill. Berkes, Pados.

Kiállítva: Barta (95.).

Ugod SE–Taliándörögd 1–2 (0–0)

Ugod. Jv.: Lukács I. Ugod SE: Simon – Mogyorósi (Molnár G.), Gödri, Polgár, Vesztergom, Zsirai, Egyed, Czere, Joó, Farkas B., Györkös.

Taliándörögd SE: Semperger – Kripli (Bújtor), Szalai R., Szalai P., Szőrös, Lendvai (Varga B.), Fiszter, Szabó D. (Marton), Szabó Z., Egyed, Varga P.

Gólszerzők: Györkös, ill. Varga B., Szabó D.

Öskü FC–Somló SC 11–0 (6–0)

Öskü, 100 néző. Jv.: Tál S. Öskü FC: Gárgyán (Bálint) – Balai (Török), Gáspár (Horváth R.), Hulka (Sándor), Talián, Szabó G., Horváth L., Straub (Horváth M.), Hornyák, Bódis, Kocsis.

Somló SC: Szente – Vér, Kiss János, Sikos, Máhl, Kiss János Bálint (Ellmann), Csejtei, Kovács R., Varga Z., Lakner, Papp D.

Gólszerzők: Horváth L. (5), Talián (2), Straub (2), Hornyák, Balai.

Hazai szempontból sima mérkőzés, hatalmas fölény. A helyzeteinek a töredékét kihasználó Öskü nagy arányú győzelme teljesen megérdemelt a lelkes, de sokat hibázó Somlószőlős ellen. Osztálykülönbség volt a két csapat között. Jó játékvezetés.

Jók: mindenki, Horváth L. mezőny legjobbja, ill. Szente.

Tudósított: Hornyák György.

Péti MTE–Csopak SC 5–2 (3–1)

Pétfürdő, 120 néző. Jv.: Takács G. Péti MTE: Tálos G. (Mits) – Gyurcsek (Tálos D.), Vachtler (Kiss R.), Mári, Nagy K. (Oláh), Gál, Rados, Turner (Müller), Kiss S., Kun, Győri.

Csopak SC: Király – Zemen (Pájer), Pap, Békési, Füle, Iváncsik, Kemény (Konrád), Dudás, Szekeres, Gelencsér, M. Tóth (Balasi).

Gólszerzők: Győri (4), Gál, ill. Dudás, Kemény.

Kiállítva: Pájer (80.).

A vendégek szereztek vezetést, ami felébresztette a hazaiakat, akik a szünetig három góllal válaszoltak. A negyedik péti gól végképp eldöntött mindent, a végén már csak a hazai találatok száma volt kérdéses.

Jók: mindenki, Győri a mezőny legjobbja, ill. Király, Füle.

Tudósított: Tránszki László.