hepp kupa

2018.11.29. 14:10

Bravúros győzelmet aratott a pápai kosárcsapat

Rendkívüli bravúrt ért el a Concordia Motax KC Pápa kosárcsapata, amely kiejtette a Hepp Kupa nyolcaddöntőjében a jóval esélyesebb Oroszlányi SE alakulatát.

A Concordia amerikai légiósa, Ryan Cook fontos kosarakat szerzett a találkozón

Fotó: Balogh Ákos/Napló

Concordia-OSE Lions 101-99 (27-18, 27-29, 18-18, 21-28, 8-6)

Pápa, 150 néző. V.: Boros, Tóth, Földes. Concordia Motax KC Pápa: Horváth A. 9/6, Murai 11, Sonyák 32/3, Cook 17/6, Keller 8. Csere: Kocsis 6, Márton 17/12, Vajda B., Bakos, Présing. Edző: Vajda József.

A tapasztaltabb Oroszlány jól kezdett (2-8), de a pápaiak Cook és Sonyák vezetésével magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 7. percben 23-12-es eredmény állt a kijelzőn. A játékrész végéig Horváth két hármasa tette magabiztossá az előnyt (27-18). A második felvonásban tovább folytatódott a kosáreső, a rutinos, NB I-et is megjárt játékosokat felvonultató Oroszlány mindent megpróbált, de a hazai csapat jól tartotta magát és Márton hármasainak köszönhetően még növelte is az előnyt (43-29). A félidőig 54-47-re jött fel az OSE.

A térfélcsere után az oroszlányiak még keményebben védekeztek, amit a pápaiak, főleg Murai révén jó betörésekkel bontottak meg és a negyed végéig megtartották hétpontos előnyüket (72-65). A pápaiak, bár fizikálisan fáradtak, ám a szívük a helyén volt, de így is egyenlíteni tudott az OSE (85-85). Ekkor újra Sonyák és Cook vette kezébe a karmesteri pálcát, és hatalmas küzdelem után 93-93-mal ért véget a rendes játékidő. Következett a hosszabbítás, ahol a pápaiak 100-96-ra elléptek, majd Illés egy hármassal szépített, végül Murai büntetőjével alakult ki a 101-99-es meglepő, de teljesen megérdemelt hazai győzelem.

Vajda József: – Hatalmas gratuláció az egész csapatnak, az Alba-meccs után ugyanolyan koncentráltan és jól játszottunk. Nagyon jó csapatot vertünk meg, az Oroszlánynak külön köszönet, hogy komolyan vett bennünket. Úgy érzem, megérdemeltünk nyertünk, amit az ellenfél sportszerűen el is ismert.