Az idei első fiaskó

2019.03.04. 11:50

Huszonegy mérkőzés után kapott ki a Hoya

Megszakadt a fél éve tartó veretlenségi szériája a Hoya Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s kosárlabda-csapatának, amely huszonegy győztesen megvívott találkozót követően Oroszlányban öt pontos vereséget szenvedett.

b

OSE Lions-Hoya PE 89-85 (22-24, 21-9, 27-29, 19-22)

Oroszlány, 500 néző. V.: Benczur, Minár, Győrfy. OSE Lions: Christiansen 21, dr. Mohácsi 9/3, Hegedűs 12/9, Nshimba 2, Illés 4. Csere: Zsíros 10/3, Kiss K. 12/9, Bán 8, Kucsora 3, Anda 6, Sömenek 2. Edző: Sebastjan Karsovec. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Szabó 11/3, Madár 25/12, Pavlovic 16/3, Völgyi 14, Kovács 12. Csere: Körtélyesi 6, Kerkai, Helmeczi, Szücs. Edző: Mérész Csaba.

Hazai triplákkal indult a derbi (8-5), ám egyre inkább magára talált huszonegy bajnoki óta veretlen Hoya és átvette a vezetést (10-15, 12-22).

A következő percekben azonban szigorúbb védekezésre váltott az OSE és egy 10-2-es sorozattal zárta le a negyedet (22-24).

Kiss és Zsíros távoli dobásaival nyolc ponttal indított a házigazda a második felvonásban (30-24), a Veszprém azonban nem tudott újítani, így fokozatosan nőtt a különbség. A félidő végén éppen tíz pont volt a különbség (43-33).

Szünet után azonban fordult a kocka, a Hoya fokozatosan átvette az irányítást, és ledolgozta a hátrányát, visszajött a meccsbe (45-42). Madár triplája után azonban Christianson lódított egyet az OSE szekerén (49-44), ám a nagy szívvel küzdő egyetemisták Kovács és Szabó pontjaival egy pontra felzárkóztak (49-48), sőt a 25. percre Madár hármasával 55-55 állt az eredményjelzőn.

Nem sikerült azonban kihasználni az egyenlítésből adódó mentális fölényt, az OSE megint meglépett (63-55). A játékrész végére is nyolc pontos maradt a differencia.

Küzdelmes csatát hozott a negyedik játékrész is, ahol az OSE ugyan meglépett 76-66-ra, ám a mindenre elszánt veszprémiek 76-71-re felzárkóztak. Őrült hajsza indult a másodpercekkel, s a Hoya ugyan 81-80-ra újból visszahozta a reményeket a 37. percben, ám a hajrá az OSE-nak sikerült jobban, így megnyerte a rangadót.

Mérész Csaba: – Büszke vagyok a csapatomra, órási szériát teljesítettek.