Remek időben, gyönyörű helyszínen futottak

2019.04.01. 18:28

Idén is tömegeket mozgatott meg tavaszi futóverseny Balatonfüreden

A Generali Runner’s World Run vasárnap négy távot kínált az érdeklődőknek, a 6,2 és a 10,5 kilométeres viadalok mellett félmaraton és maraton állt az érdeklődők rendelkezésére.

Utóbbi kettőt váltóban is lehetett teljesíteni. Az esemény népszerűségére jellemző, hogy a délelőtt 10 órai rajt előtt kis túlzással már egy gombostűt sem lehetett leejteni a versenyközpontként szolgáló Vitorlás téren és környékén. Közel kétezren álltak rajthoz a különböző kategóriákban, s a futóknak a kordonokon kívül rengetegen szurkoltak, azaz alaposan megtelt a füredi Balaton-part. A résztvevőket kiváló idő, napsütés, meleg, de nem kánikulai hőség várta. A versenyen ebben az évben is részt vett Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnoki aranyéremmel is rendelkező kardvívó. A futók – akiket a versenyközpontban többféle program, egészségügyi szűrés és tanácsadás várt – útja a rajt után Tihany felé vezetett, a forduló a hajógyár után volt, a pálya másik végét pedig a Kisfaludy-strand előtti parkolóban alakították ki a szervezők.

A fantasztikus idő és kiváló hangulat mellett remek eredmények is jellemezték a Generali Runner’s World Run elnevezésű futóeseményt, amely vasárnap délelőtt a balatonfüredi Vitorlás térről rajtolt.

Rengetegen használták ki a jó időt és a kiváló szervezést, komoly tömeg állt vasárnap rajthoz a hagyományos balatonfüredi eseményen.

A futásra vállalkozók közül mindenki megtalálhatta a számára leginkább megfelelő távot.

A 6,2 kilométeres távon a férfiak között Molnár Patrik (00:22:43) lett az első, megelőzve Hansághy Gergelyt (00:23:07) és Németh Barnabást (00:24:23). A hölgyeknél Ónadi Zsuzsanna (00:27:44) állhatott a dobogó legmagasabb fokára, a második helyen Bugyáki Csenge Hanna (00:28:14), a harmadikon Varga Ivett (00:29:56) zárt.

A 10,5 kilométeres megmérettetésen Pintér András (00:37:44), Telek Máté (00:39:01), Gotyár József (00:39:43) lett az első három sorrendje a férfiaknál. A nők versenyét Márovics Anna (00:42:43) nyerte, másodikként Novák Julianna (00:47:18), harmadikként Lennert Olgica (00:47:22) zárt.

A félmaraton Jakus Gábor (01:23:22) sikerét hozta, őt Sándor Gergő (01:24:46) és Kenyó Ferenc (01:25:33) követte. A hölgyek mezőnyében Vadász Ildikó (01:28:19) bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Pulay Szilvit (01:30:59), valamint Szűcs Veronikát (01:40:22).

A maratoni távot elképesztően jó idővel nyerte Fehér Márk (02:39:00), Szabó Ferenc (02:55:45) lett a második, dr. Szekeres Norbert (02:56:27) a harmadik. A félmaratoni váltót a Futarrcok csapata nyerte 01:26:18-as idővel, a maratonon pedig a MO-KI (03:03:09) volt a legjobb.