Öt medáliát szereztek

2019.09.12. 07:00

A győri klubbal közösen indított csapatot az SVSE

Tizedik helyen végzett Magyarország atlétikai csapatbajnokságán a veszprémi Sportolj Velünk SE és a Győri Atlétikai Club duója Székesfehérváron.

Molnár Attila (balra) remek futással nyerte meg a 400 métert Fotó SVSE

Fotó: SVSE

Székesfehérváron rendezték meg az atlétikai csapatbajnokságot, ahol tizenkét alakulat szállt harcba a helyezésekért. A májusi elődöntők után az ország nyugati és keleti csoportjaiból hat-hat gárda jutott tovább. A megyéből az SVSE–Győri AC kettőse kvalifikálta magát a versenyre.

A veszprémi egyesületből több sportoló sérülés miatt nem tudott részt venni a fehérvári kétnapos vetélkedésen, így például többek között a válogatott Bartha-Kéri Bianka is távol maradt.

Az SVSE egyetlen aranyérmét a még ifjúsági korú Molnár Attila szerezte 400 méteren 48.13 másodperccel. Értékes helyezéseket rakott be a közösbe Szögi István, aki 1500 méteren új egyéni csúccsal (3:46.62) a harmadik lett, 5000 méteren pedig mindössze két tizeddel maradt le a dobogóról, 15:03.85 perccel a negyedik helyen végzett.

Kiss Gergő 1500 méteren a nyolcadik helyen zárt (3:58.95).

A férfiak 4×400-as váltója hatodikként ért célba, a Takács Dávid, Horváth András, Szögi István, Molnár Attila alkotta négyes 3:27.27 percet futott.

Molnár Attila (balra) remek futással nyerte meg a 400 métert Fotó: SVSE

A nőknél Varga Grétát kell kiemelni, aki két számban is bronzéremnek örülhetett: 1500-on 4:35.80 perccel, 5000 méteren 17:32.22 perccel érdemelte ki a harmadik helyezést.

Számonként haladva 800 méteren Bányai Petra negyedik (2:20.65), Kirsch Natália hetedik (2:22.18) lett. Az 1500 méteres számban Varga Grétát Kirsch Natália követte a negyedik (4:43.74), Bányai Petra az ötödik (4:44.35) helyen.

A 400 méteres gátfutásban Berzsenyi Kata szerzett egy nyolcadik helyet (1:08.33).

Magyar Veronika pedig 3000 méteres akadályfutásban állhatott fel a dobogó legalsó fokára (11:29.33), megelőzve az egyéni csúcsot futó Koncz Katát (11:31.58), valamint a hatodik helyen célba érő Sigmond Sárát, aki szintén egyéni rekordnak örülhetett (11:52.26).

A női 4×400-as váltó is hatodik helyen végzett: a 4:04.47 perces időt Berzsenyi Kata, Hadnagy Zsóka, Göncz Anna és Bányai Petra futotta.

A veszprémi Sportolj Velünk SE–Győri Atlétikai Club duója így összesítésben a tizedik helyen zárt, a csapatbajnokságot a Budapesti Honvéd SE nyerte izgalmas versenyben, 387 ponttal.