férfi kézilabda nb II

2019.10.04. 19:19

Rangadót nyert a KK Ajka

A KK Ajka és a Nemesvámos továbbra is hibátlan az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban.

Ácsi Kinizsi–VBSK 26-32 (11-13)

Ács, 50 néző. V.: Barna, Kovács. A VBSK legjobb góllövői: Hegyi 7, Gáspár 5, Galambos 5.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 10/7, ill. 3/2.

KK Ajka–VKKFT U23 32-27 (16-10)

Ajka, 180 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel. A legjobb dobók: Bajnóczi 5 (2), John 5, Bonyhádi 4 (1), Ilicsin 4, ill. Nagy 7, Szabó 5, Éles Zs. 5.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.

A 13. percig, 6-6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok a megyei rangadón. A félidő hajrájához érve azonban összeállt az ajkai védelem, és elöl is eredményesek voltak, így nyugodtabban vonulhattak a szünetre. A térfélcsere után hiába zárkózott fel a Veszprém (21-18), ritmust váltott az Ajka, és biztosan nyert.

Nemesvámos–Alsóörs 40-36 (23-15)

Nemesvámos, 100 néző. V.: Atyimov, Jáger. A legjobb góllövők: Pápai 7 (1), Gulyás 6, Végh 5, Iváncsik 5, Gombai 5, ill. Szöllősi 15 (2), Németh 7.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2.

BKSE U23–Komárom 24-27 (9-16)

Balatonfüred, 50 néző. V.: Bán-Farkas, Miksó. A BKSE legjobb dobói: Valler 10, Jánosi 8.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: –, ill. –.

Lassan csordogálva indult a mérkőzés, aztán a fürediek teljesen leblokkoltak és a fél­idő végére tetemes hátrányt szedtek össze. A szünet után mindent megtettek a hazaiak a felzárkózásért, azonban túl nagy előnyt adtak a riválisnak, így nem sikerült.