kosárlabda nb I/B

2019.10.21. 20:43

Szoros meccsen szenvedett vereséget a pápai alakulat

Gyenge első negyed után óriási csatában, mindössze négy ponttal maradt alul a DEAC U23 otthonában a Concordia Motax KC Pápa NB I/B-s kosárlabdacsapata a zöld csoportban.

A Pápa túl sok helyzetet hagyott ki, így nem sikerült megnyerni a mérkőzést Fotó: Penovác Károly/Napló

DEAC U23–Pápa 57-53 (17-9, 13-13, 11-18, 16-13)

Debrecen, 200 néző. V.: Varga, Domán, Marton. DEAC U23: Tóth B. 21/15, Asszú 7/3, Opre 4, Gáspár 7/3, Fábián 2. Csere: Omenaka 10, Pollák 6, Balázsi, Csikai, Várbíró, Zsuga. Edző: Kádár Tamás. Concordia Motax KC Pápa: Sonyák 18/9, Horváth A. 3/3, Murai 2, Balla 7/3, Keller. Csere: Burai 19, Hódi, Márton L. 4, Kocsis. Edző: Kálmán László.

Gyengén kezdett a Pápa, már a 3. percben tetemes volt a hátránya (12-2). Sok volt a hiba, még több az elrontott a dobás, így 17-9-re meglépett a Debrecen. Kálmán László igyekezett ráncba szedni tanítványait, akik Balla hármasával megkezdték a felzárkózást. Sokáig nehezen lépték át a bűvös tízpontos határt a vendégek, szerencsére a Debrecen sem sziporkázott, így nem nőtt a különbség (30-22).

A harmadik negyedben Sonyák fújt riadót (35-27), majd Horváth triplájával már 35-32-re állt a meccs. Sonyák hármasával sikerült az egyenlítés (37-37), sőt rövidebb szakaszokra a vezetést is sikerült átvenni (39-40). Az utolsó játékrész 41-40-ről indult, majd Márton tempója után 46-43-ra vezetett a Pápa. Nem sokáig örülhetett azonban, mert több közeli dobás és büntető is kimaradt, míg a túloldalon Omenaka nem tette meg ezt a szívességet, gyorsan négy pontot termelt, sőt az újabb jó megoldásaival 53-46-ra alakult az állás. Az utolsó percig küzdött a Concordia, de sajnos a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, nem sikerült megszerezni a győzelmet.

Kálmán László: – Csak saját magunknak köszönhetjük a vereséget, rengeteg ziccert, tiszta dobást hagytunk ki, puskáztunk el. Az ellenfélnél mindig akadt valaki, gondolok itt Tóth Bencére vagy Godwin Omenakára, aki tudott lendíteni a csapaton, ha az megakadt. Sajnos nálunk ma nem volt ilyen játékos. Mindezek ellenére megvolt az esélyünk a győzelemre, sajnálom, hogy nem sikerült.