Élen Tomborék

2019.11.25. 21:17

A BKSE az ötödik, a Telekom U21 hatodik

Nagyszerű hétvégét zártak a férfi kézilabda NB I/B-ben a megyei csapatok: mindhárom alakulat két ponttal gazdagodott.

20191124 Veszprém NB I B bajnoki kézilabda mérkőzés Veszprémi KKFT (kék) - Rév TSC (piros) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Telekom U21–PEAC 32-29 (16-15)

Veszprém, 100 néző. V.: Cseszregi, Sipos. Telekom Veszprém U21: Palasics, Mikler (kapusok) – Bakos 7, Dörnyei, Csányi, Gombai, Hornyák 10, Melnyicsuk 4, Szuharev, Szűcs 2, Dobi, Ilics 5, Bodor 4. Edző: Gulyás Péter.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: –, ill. 10/9.

Ugyan már 5-2-re is vezetett a sereghajtó, azonban a veszprémiek egy 5-0-ás sorozattal fordítottak (8-6). A hazaiak megmozdulásait rendkívül szigorúan ítélték meg a játékvezetők, így a következő hat percet folyamatosan emberhátrányban töltötték a Telekomosok (9-13). Bakos góljával újabb rohamra indult a házigazda és a játékrész végéig felzárkózott.

Szünet után a 43. percig a PEAC ment elöl (19-20), aztán Bodor, majd Melnyicsuk góljaival fordított a hazai együttes (22-20). Ettől fogva már végig kézben tartotta a mérkőzést a Telekom és ha a vártnál kicsit nehezebben is, de megszerezte a két pontot.

VKKFT–Rév TSC 27-20 (17-9)

Éles Benedek öt gólt szerzett a Rév TSC elleni mérkőzésen a hétvégén

Veszprém, 80 néző. V.: Bátori, Szécsi. Veszprémi KKFT: Szász, Ágoston, Miklós (kapusok) – Szeitl L. 2, Seregi, Somogyi 4, Radvánszki, Szmetán P. 3, Hári 5, Éles 5, Szép, Fazekas 6, Tóth M., Kristóf 1, Bugyáki, Boros 1. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1.

A listavezető Veszprémi KKFT számára kötelező volt a két pont megszerzése a kiesés ellen küzdő Rév TSC ellen. Ennek megfelelően indult a találkozó és a Tombor-legénység a 7. perchez érve már 6-1-re vezetett. Láthatóan nem volt egy súlycsoportban a két fél, a Veszprém tetszés szerint lőtte góljait, a 17. percben 13-5 állt az eredményjelzőn. Ezt a különbséget sikerült megtartani a félidőig. A térfélcsere után pillanatok alatt két számjegyűre hízott a differencia (35. perc: 20-9), s a hátralévő időben már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A Veszprémi KKFT végül roppant magabiztosan, esélyeshez méltón hozta a találkozót és továbbra is őrzi vezető pozícióját az NB I/B nyugati csoportjában.

BKSE U21–Pécsi VSE 28-24 (15-15)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Haskó, Natkai. Balatonfüredi KSE U21: SEPRŐS – Brandt 3 (1), Tóth D. 3, KŐHEGYI 8, Klucsik 2, HATÁR 6 (1), Kovács B. 1. Csere: Lakatos (kapus), TÓVIZI 1, Szász 1, Draskovics, Hutvágner Ák. 3 (2). Edző: Kárpáti Krisztián

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2.

Nem volt könnyű helyzetben Kárpáti Krisztián edző, hiszen a legjobbjait a szombati spanyolországi EHF-kupa-mérkőzés miatt nélkülözni kényszerült. Végül négy mezőnycserével játszotta le az összecsapást, de valamennyi pályára lépője érezte a felelősségét és ahhoz méltóan játszott.

Remekül indított a Füred (5-2), ám az első negyedóra végén már az ellenfélnél volt az előny (8-9). Négy balatoni gólra nem érkezett válasz (12-9), ám egy időkéréssel rendezték a sorokat a vendégek és sikerült egyenlíteniük (15-15).

A második felvonás elejét megnyomta a Füred és sikerült négy góllal meglépnie (21-17). A pécsiek persze nem hagyták annyiban a dolgot, kapaszkodtak becsülettel (43. perc: 23-22), de az egyenlítés helyett a tópartiak vettek újabb lendületet, és zsinórban szerzett négy góllal eldöntötték a találkozót (28-23).