férfi kosárlabda NB I/B piros csoport

2019.11.02. 19:11

A Hoya ismét az utolsó percben döntötte el a meccset

Az utolsó negyedben mutatott remek játékával tíz pontos hátrányt ledolgozva őrizte meg hazai veretlenségét a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

A tornagyőztes Hoya PE Veszprém csapata Fotó: Facebook

Fotó: Facebook

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a csapatok ott lihegtek egymás nyakán, hol a Veszprém, hol a Honvéd vezetett pár ponttal (5-4, 12-9, 14-15). Tűpontos hármasokkal ment előre a fővárosi gárda (17-20), ám az utolsó percben Füzi, Körtélyesi és Czirbus harciasságának köszönhetően 21-22-ről folytatódott a találkozó.

A második felvonásban Kopácsi és Horváth tripláival a 12. percre 25-32-re elhúzott a Honvéd. Körtélyesi és Madár középtávoli dobásaival szépített a Veszprém, utóbbi bevágott egy hármast is (32-34), azonban újra a vendégek pillanatai következtek és a 34. perchez érve 34-40-re állt a meccs. A nagyszünethez közelítve a Hoya fontos lepattanókat szerezve Czirbus kosaraival egy pontra megközelítette ellenfelét (41-42).

Hét budapesti ponttal indult a harmadik etap (41-49), Madár viszont hibátlanul értékesítette a büntetőit (43-49). Állandósult a fővárosiak előnye, volt, hogy kilencre hízott a különbség (45-54, 47-56). A 27. percben aztán 47-57-re meglépett a Honvéd, ráadásul Körtélyesi és Völgyi is kipontozódott. A Veszprém tíz pontos hátrányból kezdte meg az utolsó negyedet.

Hatalmas tempót diktálva próbálta hibázásra kényszeríteni riválisát a Hoya, és bár Czirbus és Kovács pontjaival 64-69-re feljöttek a bakonyiak, a Honvéd még ebben a percben visszaállította a differenciát (64-74). Óriási buzdítás közepette igyekezett közelebb jönni a Veszprém, s bár a vendégek dobásai is többször célt tévesztettek, a 37. percben még mindig jelentős volt a különbség (69-74).

Gáspár lendített egyet a fővárosiak szekerén, míg a hazai oldalon Kovács szorgoskodott. Medve triplája a lehető legjobbkor érkezett (74-77), majd Czirbus négy pontjával újra szoros lett (78-79). Jól és kellően agresszíven védekezett a Veszpém, Czirbus zsákolt újra (82-79), Madár büntetőivel pedig, ha nehezen is, de megnyerte ezt az ütközetet is a Hoya.

Mérész Csaba: – Ma is kitették lelküket a játékosaim a pályára. Szabó Péterért pedig szorítunk, reméljük, nem komoly a sérülése.

HOYA-PE Veszprém–Budapesti Honvéd 84:81 (21:22, 20:20, 13:22, 30:17)

Veszprém, 300 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Esztergályos, Pécsi. Hoya Pannon Egyetem

Veszprém: Völgyi 3, Körtélyesi 6, Medve 10/6, Madár 16/6, Mucza 8. Cserék: Füzi 9, Czirbus 19, Kovács Á. 11, Szabó 2. Edző: Mérész Csaba.

Budapesti Honvéd: Horváth 25/15, Bea 6, Stefán 7, Kopácsi 7/3, Gáspár 9. Cserék: Szentirmai 3, Pintér 8/6, Tichov 8/6, Kovács D. 6, Tanoh 2. Edző: Puskás Artúr.