A Balatonfüred U21 nyerte a lokálderbit

2019.12.02. 14:48

Hárompontos előnnyel vezeti a táblázatot a VKKFT

A Balatonfüred nyerte a megyei rangadót a férfi kézilabda NB I/B-ben. A listavezető Veszprémi KKFT nagy csatában pontot szerzett a PLER-nél.

Telekom U21-BKSE U21 28-31 (11-11)

Veszprém, 100 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel. Telekom Veszprém U21: Palasics, Kósa (kapusok) – Bakos, Dörnyei, Csányi, Gombai, Hornyák, Melnyicsuk 6 (1), Szuharev, Sisa 3, Szűcs 5, Dobi, Ilics 8, Bodor 6. Edző: Gulyás Péter.

Balatonfüredi KSE U21: Andó, Seprős (kapusok) – Tóth 3, Tóvizi, Vajda 6, Szász, Brandt 8, Varga 4, Ág 1, Klucsik, Kőhegyi 2, Hutvágner Ák., Draskovics 4, Határ 2, Kovács, Hutvágner Ár. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.

Megyei rangadót rendeztek a férfi kézilabda NB I/B-ben. Füredi találatokkal indult az U21-es lokálderbi, ám a hazaiak a 3. perc végére kiegyenlítettek (2-2). Fej, fej mellett haladtak a csapatok (6-6), aztán Bodor és Melnyicsuk góljaival kettővel meglépett a Telekom. A 20. perchez érve pedig már hárommal mentek a hazaiak (11-8). Több veszprémi lehetőség is kimaradt, a tópartiak pedig ezt kihasználva kiegyenlítettek (11-11).

A Telekom lendületesebben játszott a szünet után (35. perc: 15-13), viszont a BKSE ritmust váltott és sorozatban hármat vágott (15-16). Gulyás edző időt kért, s bár emberelőnybe került a házigazda és egyenlített, ezután megint a vendégek pillanatai következtek. Újabb remek széria következett és a 45. perchez érve 16-20-ra állt a meccs. Próbált kapaszkodni a Veszprém (19-21), ám a hajrában inkább a tópartiak akarata érvényesült (55. perc: 23-28). Ilics és Melnyicsuk góljaival kettőre faragta hátrányát a Telekom, azonban a kiválóan játszó Vajda és Draskovics pontot tett a találkozó végére.

PLER-VKKFT 30-30 (17-13)

Budapest, 300 néző. V.: Andorka, Hucker. Veszprémi KKFT: Szász, Ágoston, Miklós (kapusok) – Szeitl 3, Szmetán M. 3, Somogyi, Füleki, Szmetán P. 1, Hári 2, Éles 6 (2), Boros, Szép 1, Fazekas 11 (4), Kristóf, Tóth M. 3, Miklós, Bugyáki. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 7/5, ill. 7/6.

Rangadót játszott a listavezető VKKFT és a feljutásra aspiráló PLER. A hazaiak az első perctől fogva próbálták ráerőltetni akaratukat a veszprémiekre (4-1, 7-4), azonban Ágoston védéseivel sikerült felzárkózni (8-7). Négy hazai találatra nem érkezett válasz (12-7), s ezt a különbséget a félidő végéig nem sikerült ledolgozni. A térfélcsere után hét perc alatt egyenlített a VKKFT (18-18), majd egy remek 3-1-es szériával a vezetést is sikerült átvenni (19-21).

Újabb fordulatot tartogatott azonban a mérkőzés és a PLER 7-1-es rohammal akarta eldönteni a két pont sorsát (55. perc: 28-24). Két perc alatt visszajött a meccsbe a Veszprém (29-28), és az utolsó percben, rettentő izgalmak után előbb Fazekas tudott higgadt maradni, majd Szép kiegyenlített. A hátralévő fél percben heteshez jutott a PLER, Miklós azonban megfogta Takó időntúli büntetőjét, így óriási bravúrral egy pontot szerzett a VKKFT.