kézilabda NB I/B

2020.02.24. 11:34

A VKKFT nyerte a Veszprém városi rangadót

Az éllovas Veszprémi KKFT nyerte meg a férfi kézilabda NB I/B nyugati csoportjának városi rangadóját. A VKKFT három góllal volt jobb a Telekomnál, a második helyen álló Balatonfüredi KSE U21 kiütéses sikert aratott.

20200222 Veszprém Noszlopy Gáspár gimnázium tornacsarnoka kézilabda NB I/B, Telekom Veszprém U21–Veszprémi KKFT Pesthy Márton fotó Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Telekom U21-VKKFT 23-26 (9-13)

Veszprém, 200 néző. V.: Sándor, Szikszay. Telekom Veszprém U21: Nagy B., Palasics (kapusok), Pergel, Dörnyei, Szabó, Csányi, Gombai 3, Hornyák 5 (2), Melnyicsuk 4, Sisa 3, Dobi 3, Ilics 5, Bodor. Edző: Gulyás Péter.

Veszprémi KKFT: Ágoston, Miklós (kapusok), Szeitl 1, Szmetán M. 1 (1), Somogyi, Füleki 1, Szmetán P. 6, Hári 2, Éles 4 (4), Boros, Fazekas 4, Kristóf 1, Seregi 1, Tóth 2, Bartha, Bugyáki 3. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5.

A VKKFT gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, hét perc elteltével 1-4 állt az eredményjelzőn. Bodor a 12. percben a végleges kiállítás sorsára jutott, Tombor Csaba együttese pedig növelte előnyét, 15. perc: 3-8. Igyekezett kapaszkodni a Telekom U21, amelynek egy gólt sikerült lefaragnia hátrányából a pihenőig.

Fordulás után két hazai találat máris izgalmassá tette a küzdelmet, 11-13. Palasics védéseit követően még közelebb zárkózott a Gulyás-csapat, amelynek a 43. percben sikerült utolérnie riválisát, Melnyicsuk egalizált, 15-15. Közben Szeitl László megkapta harmadik kétperces büntetését, így ő is a lelátóra kényszerült. Füleki válaszolt, de nem sokkal később a Telekom átvette a vezetést, 17-16.

Öldöklő csata indult, Éles Benedekék visszavették a kezdeményezést, azonban a 49. percben ismét egyenlően álltak a felek, 19-19. Úgy tűnt, egészen a végééig izgalmas lesz a küzdelem, ez így is volt, viszont 21-21 (52. perc) után már csak a VKKFT vezetett. Az éllovas végül három találattal bizonyult jobbnak.

Rév TSC-BKSE U21 17-30 (8-15)

Budapest, 80 néző. V.: Horváth, Simó. Balatonfüredi KSE U21: Tóvízi 3, Vajda 2, Szász 4, Brandt 1, Klucsik, Kőhegyi 1, Orbán, Frauenberger 1, Hutvágner Ákos 5, Hegyi, Kretz 3, Draskovics 5, Jánosi 2, Hutvágner Áron 3 (1). Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

Az első gólt a házigazda jegyezte, de ezt követően a balatonfüredi fiatalok nem adtak esélyt ellenfelüknek.

A bajnokság állása: 1. Veszprémi KKFT 23 pont, 2. Balatonfüredi KSE U21 20, 3. PLER-Budapest 17, 4. Tatai AC 17, 5. Budai Farkasok 17, 6. ETO-SZESE 16, 7. Telekom Veszprém U21 15, 8. NEKA 10, 9. Szigetszentmiklós 8, 10. Pécsi VSE 7, 11. PEAC 4, 12. Rév TSC 2.