Év eleji terepfutás

2020.03.18. 11:00

Tizenkét kategória képviselői álltak rajthoz a veszprémi viadalon

Egy híján száz futó állt rajthoz a Honvéd Cross elnevezésű terepmegmérettetésen, amely a hagyományoknak megfelelően helyőrségi bajnokság is volt egyben.

A Honvéd Cross terepmegmérettetés központja a Jutasi úti helyőrségi sporttelep volt Fotó: a szervező

A népszerű év eleji terepfutó viadal nemenként 12-12 kategóriát vonultatott fel, versenyközpontként a Jutasi úti helyőrségi sporttelep szolgált. A legkisebb táv 2300 méter volt, akadt akinek ennek a dupláját, tripláját, illetve négyszeresét kellett teljesítenie, három kategória képviselői futották a maximumot, azaz valamivel több, mint kilenc kilométert.

Eredmények, F10: 1. Morgan Tivadar (VEDAC), 2. Varsányi Ádám (VHSE), 3. Strenner Nimród (VHSE).

F12: 1. Eichberger Máté (VEDAC), 2. Szigetfy Dominik (Mongúzok), 3. Mireider Gergő.

F14: 1. Kovács Jeromos, 2. Blaskó Benedek, 3. Nagy Bence (mind a hárman VHSE).

F16: 1. Bálint Gergő, 2. Barát Benedek, 3. Gaschler Máté (mind a hárman VHSE).

F18: 1. Bálint Benedek, 2. Bálint Ádám, 3. Kovács Márk (mind a hárman VHSE).

F21: 1. Odonics Gábor (VEDAC), 2. Görög Dániel (VEDAC), 3. Domán Rajmund (VHSE).

F35: 1. Bulcsú Dénes, 2. Fonyó Sándor (VEDAC), 3. Komjáti Krisztián (Ajka).

F45: 1. Barát János (VHSE), 2. Rezeli Róbert (VEDAC), 3. Gelencsér Zoltán (Tapolca).

F55: 1. Fonyó Sándor, 2. Vimmer László (Futapét).

F65: 1. Vass Tibor.

Helyőrségi bajnokság, 40 év alattiak: 1. Szedmák Péter, 2. Jáger András, 3. Gál Tamás. 40 év felettiek: 1. Nagy Attila, 2. Csizmadia András, 3. Orosz Miklós.

N10: 1. Gaschler Janka (VHSE), 2. Barát Jázmin (VHSE), 3. Szemán Dorka (VEDAC).

N12: 1. Tróbert Boglárka (VEDAC), 2. Kovács Boglárka (VHSE), 3. Heizer Alíz (VHSE). N14: 1. Szemán Kata (VEDAC), 2. Vajthó Barbara (VEDAC), 3. Ódor Laura (VHSE). N16: 1. Szemán Kitti, 2. Rédling Renáta, 3. Kasza Júlia (mind a hárman VEDAC). N18: 1. Lantai Boróka, 2. Bácskai Eszter (mindketten VHSE). N21: Kummer Dóra.

N35: 1. Lennert Olgica (VEDAC), 2. Gaschler-Gyeviki Nóra (VHSE), 3. Szigetfy Ildikó (VHSE).

N45: 1. dr. Bellér Zsuzsanna (VEDAC), 2. Véghelyi Anita (VEDAC), 3. Konrád Rita.

N65: 1. Vass Tiborné.