A legjobb vidéki egyesület

2020.08.12. 11:50

Az SVSE futói nagyszerűen teljesítettek az atlétikai magyar bajnokságon

A 11 érmet gyűjtő Sportolj Velünk SE (SVSE) lett a vidéki egyesületek legjobbja a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságon. A veszprémiek három aranyat, valamint négy-négy ezüstöt és 4 bronzot szereztek a kétnapos eseményen.

Forrás: SVSE

Az országos bajnokságon kiemelkedően teljesített Szögi István Dániel, aki duplázni tudott. Az SVSE tájékoztatása szerint a futó 1500 méteren óriási hajrában 3:54.67-es idővel nyert, másnap, 5000 méteren taktikus futással, 14:40.69-cel végzett az első helyen.

Kiss Gergő Xavér 1500 méteren mindössze hat századdal maradt le az ezüstéremről, a bronzot 3:55,19-es idővel szerezte meg. Másnap, 800 méteres síkfutásban kiváló futással, 1:48,49-cel másodikként végzett.

Hatalmasat küzdött Zsetnyai Ákos, aki a 5000 méteren harmadikként ért a célba, 14:48,18-as egyéni legjobb idővel. A versenyző 1500 méteren, 3:56,53-mal a hatodik helyen zárt. Nick Márton az akadályokkal megküzdve 3000 méteren (9:28,98) a dobogó harmadik fokára állhatott. Nick 5000 méteren is rajthoz állt, és 15:16,52-vel a nyolcadik helyen ért célba. A sprintszámok közül 400 méteren és 400 méter gátfutásban indult Molnár Attila. Bartha László tanítványa előbbi számban, 47,99-cel bronzérmet szerzett, míg gáton 54,80-nal fejezte be a versenyt.

A lányok mezőnyéből Bartha-Kéri Bianka nevét kell kiemelni, aki megvédte bajnoki címét 800 méteren (2:05,08). Bianka a 400 méteres síkfutásban is nagyot küzdött, ami a negyedik helyre volt elég (54,44).

Az SVSE másik kiemelkedő hölgy atlétája, Varga Gréta Barbara, aki az elmúlt időszakban döntötte a korosztályos országos csúcsokat, 1500 méteres síkfutásban, 4:28,38-cal a második helyen végzett.

A Sportolj Velünk SE versenyzői összesen tizenegy érmet gyűjtöttek a rangos megmérettetésen Fotó: SVSE

A 100 és 200 méteres síkfutásban képviselte az SVSE színeit Kéri Bettina. A rövidebb távon 12,12-vel ötödik helyezett lett, a hosszabb versenyszámban 24,96-tal ért célba.

A női mezőny tagja volt 800 méteren Mező Zsófia Márta is, aki az első futamban az ötödik helyen 2:20,50-es időt futott.

Az SVSE atlétái a megmérettetés második napjának végén feltették az i-re a pontot. A verseny talán mindenki által leginkább várt, legizgalmasabb versenyszáma volt a 4x400 méteres síkfutás, amelyet fantasztikus hangulatban rendeztek meg.

Az SVSE sportolói alaposan odatették magukat, a lányok és fiúk is ezüstérmet szereztek. A nők versenyében Kéri Bettina, Varga Gréta Barbara, Göncz Anna és Bartha-Kéri Bianka összeállítású váltó összesítésben 3:47,58-as idővel ért célba. A férfiaknál Kubasi János, Kiss Gergő Xavér, Szögi István Dániel és Molnár Attila 3:16,25-tel végzett.