a második fordulót játszották

2020.08.10. 12:20

Magyar Kupa-selejtező: sok gól és komoly izgalmak (videó)

Az első fordulóhoz hasonlóan ezúttal is büntetőkkel jutott tovább a herendi csapat a labdarúgó Magyar Kupa Veszprém megyei selejtezőjében.

Fotó: Pesthy Márton/Napló

A kupasorozat Veszprém megyei selejtezőjében a második fordulót játszották. A négy párosítás közül a szentantalfai volt a legsimább, a Tihanyi FC 5-0-lal jutott tovább a megye II-es házigazdával szemben.

A többi pályán megye I-es együttesek néztek farkasszemet egymással. A Gyulafirátót SE és az Ajka Kristály egy-egy találattal bizonyult jobbnak ellenfelénél, a Herend-Csetény párharc pedig még izgalmasabb volt, döntetlent követően büntetőkkel dőlt el a továbbjutás sorsa.

Érdekesség, hogy a Csetény 3-0-ra vezetett a mérkőzésen, a herendiek a 63. percben szépítettek, majd a 77. és a 92. percben is betaláltak. A 11-eseknél egyértelmű volt a házigazda fölénye, 4-1-gyel zárult a párharc.

Eredmények: Gyulafirátót SE–Badacsonytomaji SE 4-3 (1-1). Gyulafirátót. Jv.: Hegedűs I. Gyulafirátót SE: Bereczky (Gyurmánczi) – Balta N. (Somogyi), Vaczola M., Ring, Vaczola A., Balta G., Szabó G. (Veinperl), Hardi, Kövesi, Tímár, András. B.-tomaji SE: Péntek – Cseh, Balogh M., Mékli, Lübkemann, Kiss M., Gelencsér, Csik, Pál, Kovács M., Pintér (Tombor). Gólszerzők: Hardi (3), Tímár, ill. Mékli (2), Kiss M.

Ajka Kristály SE–Balatonalmádi SE 2-1 (2-0). Ajka, 200 néző. Jv.: Jónás B. Ajka Kristály SE: Szép – Szabados, Györkös, Szedlacsek (Szarka), Szélessy, Král, Magyar, Ambrus, Bakó (Szabó Z.), Jeney (Lajtos), Kungl. Balatonalmádi SE: Borda – Csabai (Varga P.), Sánta, Hoffer, Horváth B., Burcsik, László, Kelemen, Bencsik (Bodnár), Hegedüs, Kiss E. Gólszerzők: Bakó, Kiss E. (öngól), ill. Kelemen.

Két jól felkészített csapat jól előkészített pályán igazi kupamérkőzést produkált. Az első félidőben a hazaiak egy öngóllal és Bakó remek egyéni akciójából lőtt hatalmas találattal elhúztak. Közben a vendégek óriási helyzetét a veterán Szép Tamás óriási bravúrral hárította. Ezt követően Bakót a tizenhatoson belül szinte letarolták gólhelyzetben, ám a játékvezetői síp néma maradt. A második játékrészben már mindkét csapaton a fáradtság jelei mutatkoztak. Ebben az időszakban veszélyesebb volt a vendégcsapat. Egy kapu előtti tömörülésben, vitatható körülmények között, sikerült szépítenie az Almádinak. Közben Szép egy alkalommal bravúrral hárított. Az utolsó percekben még Szabó cselezte be magát a kapu elé, de lövése elakadt. Jók: Szép, Bakó, Kungl, Szélessy, Györkös, ill. Kelemen, Sánta, Bencsik. Tudósított: Havasfalvi Lajos.

Herendi PSK–Csetény SE 3–3 (0–2), büntetőkkel: 4-1. Herend. Jv.: Magyar Á. Herendi PSK: Károlyi – Marosi, Albrecht, Major, Molnár T., Meleg (Bachstetter), Molnár R., Schöffer (Szimku), Simányi, Stáhl, Handák. Csetény SE: Hornich – Hornyacsek, Orbán B. (Veress), Zsargó, Juhász, Nagy R., Bánfalvi, Kaufman, Orbán P. (Jakab), Turner, Bíró. Gólszerzők: Albrecht, Simányi, Bachstetter, ill. Turner, Nagy R., Juhász.

A tihanyiak továbbjutása egyértelmű volt, a csapat öt találattal bizonyult jobbnak riválisánál Fotó: Pesthy Márton/Napló

Szentantalfa NVSE–Tihanyi FC 0-5 (0-2). Szentantalfa. Jv.: Karsai R. Szentantalfa NVSE: Oláh – Bertalan, Gaál, Dombi (Borbély), Szigeti (Cseh), Vári Kovács (Muchychka), Molnár K., Csillag, Stadler, Szabó Z., Péringer. Tihanyi FC: Sevinger – Dévényi, Németh K., Benedek (Horváth B.), Siliga (Horváth Á.), Slemmer, Nemes Á., Klauz, Király, Nemes G., Nagy D. (Barcza). Gólszerzők: Nemes Á. (2), Horváth B., Benedek, Nemes G.